MediaCat

Evlilik baskısına direnmenin “orta” yolu

Procter & Gamble’ın cilt bakım markası SK-II, yeni reklam filminde Çinli kadınların üzerindeki evlilik baskısına ışık tutuyor.

Evlilik baskısına direnmenin “orta” yolu

“Kadınlar geleneklerine bağlı; iyi birer eş ve anne olmalılar”, “Kadınlar kariyerlerine saplantılı olmamalılar”, “Kızımın en büyük sorunu haddinden fazla bağımsız olması”, “Kadınlar çok fazla çalışmamalılar; bir kız için yorucu bir şey bu”…

Bunlar, kızları kendi ailelerini kurmak yerine kariyerlerinde ilerlemeyi tercih etmiş ailelerin cümleleri. İletişim kampanyalarında Çinli kadınların karşı karşıya oldukları evlilik baskısı ve gelenekselcilik çerçevesinde filizlenen toplumsal cinsiyet meselelerine eğilen Procter & Gamble’ın cilt bakım markası SK-II, yeni reklam filminde de kariyeri evliliğe tercih eden kadınların sıkıntılarına ışık tutuyor.

Ailelerinin, kendi ailelerini kurmaları yönündeki telkin ve baskılarıyla karşı karşıya kalmamak için Çin Yeni Yılı’nda baba ocağına gitmekten imtina eden Çinli kadınların hikâyelerini anlattığı Forsman & Bodenfors imzalı yeni reklam filmi “Meet me halfway”de marka, bekâr kadınlar ile ailelerini “orta yolda buluşturuyor”.


Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.