Ringde göremediğiniz bir şeyler mi var?

Everlast'tan "görünmezler" için nefis bir kroşe.

25.05.2017 - 12:06 | Sencer Uçar

Boks denildiğinde aklınıza hangi isimler geliyor?

Muhammet Ali? Mike Tyson? Lennox Lewis? Joe Frazier? Ya da Rocky de olabilir. Scorsese hayranıysanız, belki Jake LaMotta’yı da anımsarsınız.

Buraya kadar pek bir sorun yokmuş gibi görünüyor. Fakat muhtemelen gözünüzden kaçan kocaman bir gerçek var: Kadınlar.

Everlast da gözden kaçırılan bu önemli soruna parmak basmak için yola çıkıyor ve Other NY  ile birlikte cinsiyet eşitsizliğine dikkat çekmek adına yeni bir kampanya başlatıyor. Kampanya kapsamında hazırlanan reklam filminde ise beş kez dünya şampiyonluğu yaşayan boksör Alicia Ashley ve onun erkek egemen boks camiasında daha fazla görünür olmak için harcadığı mücadelesi işleniyor.

Kampanyanın verdiği ana mesaj açık:Medyada kadın sporculara yüzde 8 oranında yer veriliyor ve bu nedenle de branşlarında tarih yazan kadın sporcular bile neredeyse görünmez oluveriyor.

Filmde bu haksızlığın daha güçlü bir şekilde anlatılması için Alicia Ashley, film süresinin yüzde 8’inde yer alıyor. Diğer kısımlarda ise “ne yazık ki” kendisini izleyemiyoruz. Zira medyanın eleştirilen erkek egemen yapısı, Ashley’e pek de görünebilme şansı tanımıyor.

 

Kaynak: Madia Post

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.