Eurovision umrunuzda mı?

Bu yıl Eurovision'da Yüksek Sadakat grubu "Live it up" adlı şarkıyla Türkiye'yi temsil etti. Almanya'nın Düsseldorf kentinde yapılan yarı final gecesinde yeterli puanı toplayamayan grup finale kalamadı.

13.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Bu yıl Eurovision’da Türkiye’yi temsil eden Yüksek Sadakat grubunun  "Live it up" adlı şarkısı Almanya’nın Düsseldorf kentinde yapılan yarı final gecesinde yeterli puanı toplayamadı.

Türkiye’nin 1975’ten beri katıldığı Eurovision yarışmasında, Yüksek Sadakat’in bu sene finale kalamaması gazetelere "Türkiye’ye Eurovision şoku!", "Büyük hayal kırıklığı" gibi başlıklarla yansıdı. Sosyal medyadaki yorumlar ve Yüksek Sadakat’in açıklamaları haberlerde geniş yer buldu.

1956’dan bu yana devam eden Eurovision yarışmasının resmi sitesinde bu yarışmanın ortaya çıkma amacının büyük bir ortak canlı yayın projesi gerçekleştirmek olduğu söyleniyor.  Uydu bağlantısının olmadığı bu dönemde Eurovision’un gerçekleştirilmesinin amacı pek çok ülkede aynı anda canlı yayın yapma kabiliyetinin gösterimi olduğu vurgulanıyor.

Biz de MediaCatOnline ziyaretçilerinin Eurovision ile ilgili görüşlerini öğrenmek için bir anket hazırladık. Aşağıdaki ankete oy vererek görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.