Eurobest Ödülleri sahiplerini buldu

Bu sene 22. düzenlenen Avrupa’nın en yaratıcı işlerinin ödüllendirildiği Eurobest Reklam Festivali’nde ödül alan işler sahiplerini buldu...

29.11.2009 - 00:00 | MediaCat

Bu sene 22. düzenlenen Avrupa’nın en yaratıcı işlerinin ödüllendirildiği Eurobest Reklam Festivali’nde ödül alan işler sahiplerini buldu. Amsterdam’ın tarihi bir yeri olan Beurs van Berlage’da düzenlenen ödül seremonisinde ödül alan işler belli oldu.

4020 işin başvurduğu reklam festivalinde toplam 665 iş kısa listeye kalırken 282 iş ödül kazandı. TV/Sinema kategorisinde 37 iş, Yazılı Basında 30 iş, Açıkhavada 34 iş, Doğrudan Pazarlamada 25 iş, Satış Promosyonda 13 iş, Radyoda 9 iş, İnteraktifte 37 iş, Medyada 48 iş, Tasarımda 22 iş, Zanaatta 21 iş ve Entegre kategorisinde 6 iş ödül sahibi oldu.

Belçika ve Almanya her biri 49 işle en çok ödül kazanan ülkeler olurken, bu ülkeleri 35 işle Fransa, 32 işle İngiltere, 28 işle İsveç ve 22 işle Hollanda takip etti.

TV/Sinema Grand Prix ödüllerinden biri ‘Ürün ve Servis’ kategorisinde BETC Euro RSCG, Paris tarafından Canal+ için yapılan ‘Closet’ başlıklı işe gitti. İkinci Grand Prix ödülü ise Tribal DDB Amsterdam tarafından yapılan ‘Philips Cinema 21:9’ başlıklı işin oldu. 

Yazılı Basın Grand Prix ödülü, Zürich Chamber Orchestra için Euro RSCG Group Switzerland tarafından gerçekleştirilen ‘Goosebumps, Teardrop ve Heartbeat’ başlıklı kampanyaya verildi.

Açıkhava Grand Prix ödülü Suziki için Robert/Boisen & Like-Minded Copenhagen tarafından gerçekleştirilen ‘Suzuki Gas Station’ başlıklı işe verildi.

Mortierbrigade Brussels, Studio Brussels için gerçekleştirdiği ‘Eternal Moonwalk’ başlıklı işle Satış Promosyon Grand Prix ödülünün sahibi oldu.

GOSS Gothenburg, School of Engineering için gerçekleştirdiği ‘A Year at the School of Engineering’ başlıklı işle Doğrudan Pazarlama kategorisinde Grand Prix ödülünü kazandı.

Serviceplan Hamburg, Leadacademy için gerçekleştirdiği ‘Procontra’ başlıklı işle Tasarım kategorisinde Grand Prix ödülünü kazanan ajans olurken, Medya kategorisinde Leo Burnett Lisboa, Diageo Portugal için gerçekleştirdiği ‘World’s First Ephemeral Museum’ başlıklı işle Grand Prix ödülünün sahibi oldu.

Radyo kategorisinde Mortierbrigade Brussels,  Studio Brussels için gerçekleştirdiği ‘The First Time, Opening Dance, Ringtones and Shemus, the Mysterious Whale’ başlıklı kampanyalarla Grand Prix ödülünün sahibi olurken, İnteraktif kategorisinde büyük ödül Happiness Brussels tarafından Toyota için gerçekleştirilen ‘IQ Font’ başlıklı işe verildi.

Craft TV kategorisinde Mattel için Scrabble ürünü için gerçekleştirilen ‘Sumo, Yoga ve Hula’ başlıklı kampanyalar Grand Prix ödülüne layık görüldü. Entegre kategorisinde ise büyük ödül verilmedi.

Happiness Brussels, ‘Yılın İnteraktif Ajansı’ ödülünü alırken, Boondoggle, Leuven ikinci sırada ve, Crispin Porter + Bogusky Europe, Gothenbug üçüncü sırada yer aldı.

Prestijli bir ödül olan ‘Yılın Eurobest Ajansı Ödülü’nü Ogilvy France alırken, BETC Euro RSCG, Paris ikinci sırada ve Marcel Paris üçüncü sırada yer aldı.

Bu sene Eurobest’te ilk defa verilen ‘Yılın Network Ödülü’nü DDB kazanırken, ikinci sırada Ogilvy & Mather ve üçüncü sırada Publicis kazandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.