Euro RSCG ve Project House birleşti

Project House, Euro RSCG ile birleşti ve Euro RSCG, Project House'un yüzde 51'ini satın aldı...

14.09.2010 - 00:00 | MediaCat

Project House, Euro RSCG ile birleşti ve Euro RSCG, Project House’un yüzde 51’ini satın aldı. Uzun süredir yapılan görüşmeler sonucunda anlaşma imzalandı. Gelişmeler hakkında işte detaylar…

Dünyanın en büyük reklam ve  iletişim hizmetleri gruplarından biri olan Havas, 11 yıldır sürekli büyüyen ve dijitali merkezde tutarak müşterilerine yeni nesil pazarlama iletişimi hizmetleri veren Project House’a yatırım kararı aldı. Project House’un toplam 100’ün üzerinde ülkede 14,000 kişinin çalıştığı farklı ajanslardan oluşan global bir iletişim grubuna katılmasını sağlayan bu ortaklık, aynı zamanda ajansın kesintisiz büyüme trendini global ölçeğe çekmesini de sağlayacak.  Havas grubunun uluslararası know-how’ı ile beraber Project House Türkiye “dijitali ve interaktiviteyi merkezde tutan iletişim ajansı” kavramını yeniden tanımlayarak bu yeni nesil iletişim ajansı stratejisiyle grup içinde de bölgesel liderlerden birisi olmayı hedefliyor.

Havas ve Project House’dan yapılan ortak açıklamaya göre Project House’un varolan yönetim ekibi, 11 yıldır olduğu gibi tam yetkiyle görevine devam edecek. Oluşan yeni yapıda Project House Yönetim Kurulu Başkanlığını  grup ajanslarından Euro RSCG Worldwide’ın Güney Avrupa CEO’su & Asya-Pasifik Başkanı olan Juan Rocamora yürütecek.

Havas Worldwide ve Euro RSCG Worldwide Global CEO’su David Jones “Dijitali merkeze alan ajans modelimizi tüm dünyada yaymaya ve geliştirmeye çalışıyoruz. Project House’un katılımı da bizi hem dijital hem de sosyal medya alanlarında, Türkiye ve EMEA bölgesinde gerçek bir lider olarak konumlandırılmamızı sağlayacak. Project House ekibi şu ana kadar dijital ve sosyal medya alanlarında harika işler yaptılar ve onların network’ümüzün bir parçası olmasından büyük bir heyecan duyuyoruz.”

Paris ve New York borsalarına kote olarak  iletişim ve reklam sektöründe hizmet veren Havas Grubu, yıllık 1.44 milyar Euro geliriyle iletişim sektörünün devleri arasında yer alıyor. Unilever, IBM, Peugeot, Reckitt Benckiser, Kraft Foods gibi global markalara hizmet veren grup ajanslarının bazıları EuroRSCG Worldwide, Arnold Worldwide, H, W&Cie, Havas Digital ve MPG. Grup hakkında daha fazla bilgi www.havas.com ‘dan alınabilir.

Project House, 1999 yılında dijital devrimi öngörerek girdiği sektörde, birçok ilke imza atarak büyüdü ve 2007 yılında EMEA bölgesinde Deloitte Technology Fast 500 listesine giren bölgedeki tek interaktif ajans oldu.  Bugün Türkiye’deki ilk dijital strateji modeli olan DEEP ile müşterilerine toplam iletişim çözümleri üreten Project House, e-mail marketing, mobil pazarlama, arama motoru pazarlaması, advergaming, sosyal medya takip, yönetim ve ölçümlemesi, fikir ve kampanya kurgusu üretilmesi, film prodüksiyonu, web sitesi tasarım, uygulama ve yönetimi, içerik yönetimi, veritabanı geliştirme ve yönetimi, yazılım geliştirme, yaratıcı tasarım hizmetleri, on-line medya planlama gibi dijital pazarlamanın tüm araçlarını kullanarak iletişim hizmeti üretiyor. Project House hakkında daha fazla bilgi www.ph.com.tr ‘den alınabilir.

 

MediaCat Özel

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.