Eti’nin yeni Facebook uygulaması: “Paylaş Bi’ Eti

Marka Facebook'da "Paylaş Bi' Eti!" adlı bir uygulama başlatarak, Facebook'un yeni reklam aracı olan "like" (beğen)i kullanıyor.

02.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Eti’de sosyal medyada görünür bir marka olmaya başladı. Marka Facebook’da "Paylaş Bi’ Eti!" adlı bir uygulama başlatarak, Facebook’un yeni reklam aracı olan "like" (beğen)i kullanıyor.

Uygulama üzerinden Facebook kullanıcıları günde üç arkadaşını seçip onlara sanal Eti ürünü gönderebiliyor. Arkadaşı seçtikten sonra hemen yanında yer alan pencerede karakterlere göre belirlenmiş Eti ürünleri yer alıyor. 16 Eti ürününe bu uygulama için tanımlamalar yapılmış. Mesela Eti Gofredo, "Anlık ve lokmalık yaşar" ya da Eti Burçak "Yurdumun güzel insanıdır. Samimidir, doğaldır, özü sözü değişmemiştir" gibi.

Uygulama online marka görünürlüğünü artırma ve ürün tanıtımı açısından son dönemde ortaya çıkan Facebook like reklam aracını kullanıyor. Uygulamaya katılacak kişinin ilk olarak Eti’yi beğenmesi gerekiyor. Markayı bir defa beğendikten sonra markanın Facebook sayfanıza ürün tanıtımı göndermesine izin vermiş oluyorsunuz. Böylece marka hem sizin hem de arkadaşlarının sayfasında görülebiliyor.

Uygulamaya http://apps.facebook.com/paylasbieti/PaylasBiEti.aspx linkinden ulaşılıyor. Günlük bir kez paylaşım yapılabilen bu uygulamanın sonunda kullanıcılar arasında bir çekiliş yapılıp 200 kişiye Eti hediye paketi hediye ediliyor.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.