Eski CEO işi bırakıyor

Yahoo'nun geçici olarak görev yapan CEO'su Ross Levinsohn, işten ayrılıyor.

31.07.2012 - 00:00 | MediaCat

Marissa Mayer attığı bir email ile, geçici CEO Ross Levinsohn’a bugüne kadar Yahoo için yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, bundan sonra işe Yahoo’da devam etmeyeceğini söyledi.

Merak konusu olan ise Yahoo ekibinin Levinsohn’un peşinden gidip gitmeyeceği yönünde. Levinsohn’a sadık olmalarıyla bilinen gelişim sorumlusu Jim Heckman, reklam satış birimi sorumlusu Wayne Powers, medya sorumlusu Mickie Rosen ve şirketin yeni parasal patronu olan Michael Barrett’in de aralarında bulunduğu pek çok kişinin şirketten ayrılabileceği yönünde iddialar dolaşıyor.

Geçtiğimiz yıllarda sık sık CEO değişikliği yaşayan Yahoo, Mayer’in başa geçmesiyle birlikte Carol Bartz, Scott Thompson ve Ross Levinsohn gibi isimlerin yönetimindeki başarılı eski günlerini yakalamayı amaçlıyor.

Geçici olarak göreve geldi

Yahoo’nun satış, iş, gelişim ve medya bölümlerini yöneten Levinsohn kendisinden önce CEO olan Scott Thompson’ın ayrılmasından sonra geçici CEO olarak birkaç aylığına Yahoo’nun başına getirilmişti. Pek çok çalışan, hissedar, reklamcılar ve iş ortakları Levinsohn’un bu görevi kalıcı olarak yapacağına ihtimal veriyordu. Ancak Yahoo yönetimi, Marissa Mayer’i CEO olarak işe aldı.

Şimdi ise Yahoo Mayer’e emanet edildi ve kendisi Levinsohn’un görüşünden daha farklı bir vizyonla şirketi yönetmek istiyor. Levinsohn’un Yahoo’yu ‘Dünyanın en önde gelen dijital medya şirketi’ yapma amacına karşılık, Mayer’ın görüşü Yahoo tarafından üretilen ürünlerin bir gün müşterileri tarafından kullanılabilecek bir hale getirebilmek.

(Kaynak: Hürriyet)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.