Ericsson, Telcordia’yı satın aldı

Ericsson, OSS/BSS (operasyonel destek sistemleri/iş destek sistemleri) pazarındaki konumunu güçlendiriyor. Telcordia’nın yüzde 100’ünü 1,15 milyar dolara satın alan Ericsson, aynı zamanda 2.600 çalışanı da bünyesine katacak.

21.06.2011 - 00:00 | MediaCat

Ericsson, OSS/BSS (operasyonel destek sistemleri/iş destek sistemleri) pazarındaki konumunu güçlendiriyor. Telcordia’nın yüzde 100’ünü 1,15 milyar dolara satın alan Ericsson, aynı zamanda 2.600 çalışanı da bünyesine katacak.

Telekomünikasyonda teknoloji ve servis sağlama alanında hizmet veren Ericsson (NASDAQ:ERIC), Providence Equity Partners LLC ve Warburg Pincus ile Telcordia’nın yüzde 100’ünü 1,15 milyar dolara satın almak üzere anlaştı. Satın almanın 2011 yılının son çeyreğinde tamamlanması ve 2012’nin ilk çeyreğinden itibaren tam anlamıyla hayata geçmiş olması bekleniyor.

Ericsson’un Başkan ve CEO’su Hans Vestberg, şunları söyledi: “Daha çok cihaz bağlandıkça, mobil hizmetler çoğaldıkça ve mobil genişbant için daha fazla yeni iş modeli geliştirildikçe, operasyon ve iş destek sistemlerinin önemi de artmaya devam edecek. Telcordia’nın sahip olduğu yetenekli çalışanlar ve bilgi birikiminin yanı sıra Kuzey Amerika ve diğer pazarlardaki geniş faaliyetleri ile çok sayıda tedarikçiye sahip ürün yelpazesinin bu anlamda büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz.”

Telcordia’nın Başkan ve CEO’su Mark Greenquist şu noktalara değindi: “Ericsson’un küresel liderliği ve Telcordia’nın en karmaşık iletişim sorunlarının çözüme ulaştırılması anlamında sahip olduğu büyük deneyimin bileşkesi, müşterilere yeni hizmetler ve daha geniş olanaklar sunacak.”

Mark Greenquist sözlerine şöyle devam etti: “Birlikte, dünyanın en dinamik network’lerini yönetmek için sunduğumuz çözümleri genişleterek, yakınsanmış iletişim için yepyeni bir çağa giden yolda öncülük edeceğiz. Telcordia’yı satın alması, OSS/BSS iletişim endüstrisindeki büyüme fırsatlarını değerlendirmeye yönelik Ericsson’un gelecek stratejisine olan bağlılığını gösteriyor. Providence ve Warburg Pincus’a son altı yılda yarattıkları değer için teşekkür ediyoruz.”

Providence ve Warburg ise şunları söyledi: “Telekom operatörlerine teknoloji ve servis sağlanması anlamında tartışmasız küresel lider olan Ericsson’un bir parçası olarak Telcordia’nın önemli bir kazanım elde edeceğine inanıyoruz.”

İş süreçlerinde etkinlik, inovasyon ve yüksek kaliteli kullanıcı deneyimine olan talebin etkisiyle OSS/BSS, büyüyen bir pazar konumunda bulunuyor. 2010 yılında 35 milyar dolar büyüklüğe sahip bulunan yazılım ve sistem entegrasyonu pazarının 2010 ile 2013 arasında yıllık yüzde 6-8 büyümesi bekleniyor. Bununla birlikte dışkaynak kullanımı yoluyla ve hosted olarak yönetilen hizmetlere yönelik olarak, aynı paralelde büyüyen oldukça cazip bir pazar bulunuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.