Erdoğan’ın reklam filmi yasaklandı

YSK, Cumhurbaşkanlığı seçimleri kampanyası için yayınlanan filmin yayınını durdurdu.

05.08.2014 - 18:29 | MediaCat

Erdoğan'ın reklam filmi yasaklandı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçimleri kampanyası için hazırlanan reklam filminin yayının durdurulmasına karar verdi. Oy çokluğu ile bu kararı alan kurul durdurma gerekçesi olarak dini değer ve sembollerin kullanılmasını gösterdi. Filmde ezan sesi ve seccade kullanıyor, ayrıca dua eden bir kadın gösteriliyordu.

Hürriyet’te yer verilen haberde MHP temsilcisi Avukat Kürşat Ergün’ün, Ak Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan’ın lehine hazırlanan reklam filminin yasaklanması için YSK’ya başvurduğu belirtiliyor. Habere göre, filmin Siyasi Partiler Yasası’nın, “Dini ve dince kutsal sayılan şeyler istismar yasağı” başlıklı maddesine aykırı olduğu ileri sürülen itirazda, “Aday Recep Tayyip Erdoğan lehine hazırlanan ve hali hazırda tüm televizyon ve radyolarda yayında olan reklam filminde ezan sesine ve dua eden kadın görüntüsüne yer veriliyor olması belirtilen hüküm ve Kurulunuz kararlarına açıkça aykırılık içerdiğinden ilgili reklam filminin yasaklanması yönünde karar alınmasını Yüksek Kurulunuzdan saygılarımla arz ederim” ifadelerine yer veriliyor.

YSK’nın aldığı karar doğrultusunda söz konusu reklam filmi televizyon kanallarında yayınlanamayacak.

Kaynak: Hürriyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.