Energizer, global yaratıcı ajansını seçti

Energizer Holding, Energizer ve Eveready markalarının global yaratıcı çalışmalarını...

18.08.2010 - 00:00 | MediaCat

Energizer Holding, Energizer ve Eveready markalarının global yaratıcı çalışmalarını, uzun süredir ABD pazarı için beraber çalıştığı Omnicom Gruba bağlı TBWA’ya konsolide etti.
TBWA ve Energizer’ın tepe yöneticileri arasında birkaç ay süren görüşmelerden sonra sonuçlanan konsolidasyonun, ajansa 3- 4 milyon dolar gelir getireceğini ileri sürüyor.
Nielsen’e göre, Energizer ve Eveready için geçen yıl sadece ABD’deki yaratıcı medya harcamalarının yıllık tutarı yaklaşık olarak 45 milyon doları buldu. Yine aynı pazar için 2010 ilk yarısında, online medya giderleri hariç 15 milyon dolar harcandı.

TBWA’nın, St. Louis kökenli firma ile ilişkileri 1989’a kadar uzanıyor. Ajans o tarihten beri markanın ABD pazarı için çalışmalarını sürdürüyor. Ajanstan bir temsilcinin yaptığı açıklamaya göre, TBWA, Singapur, Londra, Buenos Aires ve Miami ofislerinin ortak çalışmalarıyla, markanın global yaratıcı çalışmalarını yönlendirecek. Energizer’in ev tipi ürün segmentinden sorumlu olan global pazarlama CEO’su Jeff Ziminski, söz konusu konsolidasyon için; markalarının global olarak konumlandırmada attıkları bir sonraki mantıklı adım değerlendirmesinde bulundu.

Ajans tarafından yapılan açıklamada ise, TBWA’nın global CEO’su Tom Carroll Energizer’ı, yenilik ve teknolojinin tüm aşamalarında sektörünün lideri olarak tanımladı. CEO Carroll sözlerine; TBWA olarak, Energizer’ın işlerine anlamlı bir şekilde etki etme fırsatı bulmaktan gurur duyduklarını da ekledi. Energizer yapılan değişikliğin, WPP Gruba bağlı Mediaedge: cia tarafından yürütülen medya planlama ve satın alma çalışmalarını etkilemeyeceğini belirtti.

medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.