MediaCat

En yaratıcı 50

Türkiye’nin 2019’da yaratıcılık karnesi en kabarık isimleri En Yaratıcı 50 listesinde altıncı kez bir arada.

En yaratıcı 50

Son bir yıldır gündemimize giren konu başlıklarından bazılarına şöyle bir bakalım; çok laf az işle yürütülmeye çalışılan toplumsal cinsiyet eşitliği, yükselmeyen kadın kreatif oranları, su meselesi, İstanbul depremiyle yüzleşme, daralan bütçeler, tasarruf yöntemleri ve elbette coronavirus. Küresel boyutta yaşanan kriz ortamlarında zihni selim tutmak her şeyden önemli. Böyle bir ortamda yaratıcı dimağlar, toplum ve bireyler için de yol gösterici oluyor.

Bu yıl altıncı kez En Yaratıcı 50 seçkisini meydana getirdik. Yani, ağırlıklı olarak son bir yıldaki üretimleriyle dikkat çeken ve yaratıcılık karnesiyle “en”ler arasına girmeyi başaranları… Elbette koca bir yıla sığan 50 kişiden çok daha fazlasıydı, ki bu da her daim umut vaat eden bir durum. Çünkü bu listeyi hazırlarken bizi hep mutlu eden bir durum varsa, o da isim seçmekte zorlanmaktan ziyade, dışarıda bırakmak zorunda olduklarımız için hayıflanmak.

En Yaratıcı 50 listesinde göz önüne aldığımız kriterler şöyleydi:

  • Alanında yaratıcı ve inovatif olmak
  • Ulusal/uluslararası organizasyonlardan ödüllü olmak
  • Yeni kategori/tür/format geliştirmek
  • Girişim başlatmak/girişimiyle başarılı olmak
  • Önemli bir sorunu etkili biçimde çözmek
  • Yeni bir trend yaratmak

Tasarımcılardan bilim insanlarına, araştırmacılardan girişimcilere, kreatiflerden marka yöneticilerine ve müzisyenlere uzanan bu listede yer alan 50 kişinin, sizin de hikâyenize ilham olmasını diliyoruz.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.