En popüler sevgililer günü hediyesi: parfüm

Sahibinden.com Sevgililer Günü öncesinde yapılan satın alma eğilimleriyle ilgili verileri açıkladı.

18.02.2011 - 00:00 | MediaCat

Sahibinden.com Sevgililer Günü öncesinde yapılan satın alma eğilimleriyle ilgili verileri açıkladı. Sahibindex verilerine göre, Sevgililer Günü’nde hem kadın hem erkek ürünlerinde en çok tercih edilen hediye parfüm oldu. En çok alışveriş 2 Şubat günü yapılırken, online alışverişi en fazla İstanbul’da yaşayanlar tercih etti.

Sahibinden.com, geride bıraktığımız Sevgililer Günü dönemine ilişkin online alışveriş eğilimlerini açıkladı. sahibinden.com’un kullanıcılarına hediye seçimi konusunda yol göstermek amacıyla Sevgililer Günü’ne özel olarak hazırladığı ‘Hediye Önerici’ uygulaması üzerinden elde edilen Sahibindex verileri, 1 Şubat – 14 Şubat tarihleri arasını kapsıyor.

Özel günlerin vazgeçilmezi: Parfüm

Sahibindex verilerine göre her sekiz erkekten biri sevgilileri için bu yıl hediye olarak parfüm’ü (%12) tercih etti. Parfümü, %11’lik oranla inci kolye ve %9’luk oranıyla çiçek takip etti. Öte yandan kadın kullanıcılar tarafından da Sevgililer Günü hediye seçenekleri arasında en çok tercih edilen ürün %14’lük oranıyla yine parfüm oldu. Onu %10’luk oranıyla Playstation ve %9’luk oranıyla maket die-cast modelleri takip etti. Daha önce yılbaşı dönemine ilişkin açıklanan Sahibindex verilerine göre en çok tercih edilen ürün yine parfüm olmuştu.

Söz konusu dönemde, en çok adetsel satışın %13’lük oranla 2 Şubat 2011 Çarşamba günü yapıldığı bildirilirken, en fazla alışveriş yapılan iller sırasıyla İstanbul (%61), Ankara (%9), Bursa (%5) , İzmir (%4) ve Antalya (%2) oldu. İstanbul’da Fatih, Ankara’da Çankaya, Bursa’da Osmangazi, İzmir’de Konak ve Antalya’da Konyaaltı da en fazla yılbaşı alışverişi yapılan ilçeler olarak sıralandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.