En çok hangi diziler reklam alıyor?

Medya Takip Merkezi (MTM), Ocak ayının son haftasında, prime-time’da yayınlanan dizileri mercek altına aldı. İşte, haftanın en çok reklam alan yerli dizileri...

16.02.2010 - 00:00 | MediaCat

Medya Takip Merkezi (MTM), Ocak ayının son haftasında, prime-time’da yayınlanan dizileri mercek altına aldı. İşte, haftanın en çok reklam alan yerli dizileri…

8 KANALDA BİR HAFTADA 43 YERLİ DİZİ
Medya Takip Merkezi (MTM), 25-31 Ocak haftasında, prime-time diliminde izleyiciler ile buluşan yerli dizileri mercek altına aldı. Araştırma sonucuna göre, prime-time kuşağının vazgeçilmez yapımları arasında ilk sırada yer alan yerli diziler, reklamverenden de büyük ilgi gördü. Yalnızca PT kuşağını kapsayan ölçüm sonuçlarına göre; bir haftalık süreçte, 8 genel içerikli kanalda toplam 43 farklı yerli dizi izleyicilerin ilgisine sunuldu. 
 
EN ÇOK REKLAM KURTLAR VADİSİ PUSU’YA
MTM’nin araştırma raporuna göre, yayınlandığı gün Türk televizyon seyircilerinin en çok tercih ettiği yapım olan Kurtlar Vadisi Pusu, markaların da, tüketicilerine ulaşmak için en çok tercih ettiği yerli diziydi. Tekrarı yayınlanmayan popüler dizi, yeni bölümüne (özet bölümüyle beraber) toplam 175 reklam spotu aldı. Star TV’de izleyicileriyle buluşan dizide yayınlanan reklamların süresi ise 59 dakikayı buldu. Dizide yer alan bir sahnenin ardından İsrail ile yaşanan diplomatik kriz, diziye ilgiyi daha da artırdı. Kurtlar Vadisi Pusu’nun 25-31 Ock haftasında yayınlanan bölümüne en çok reklamı ise Vodafone, Ülker ve Casper Computer verdi.
 
Yılın ilk ayının son haftasında, reklamverenin en çok ilgi gösterdiği ikinci dizi, Kanal D ekranlarında izleyicileriyle buluşan Akasya Durağı oldu. Yayınlandığı gün reyting sıralamasında üçüncü olan Akasya Durağı tek bölüme aldığı 123 reklam spotuyla, en çok reklam alan yerli diziler sıralamasında üst sıralara yerleşti. Diziye en çok reklam veren markalar ise Vodafone ve Calgon oldu.
 
Aynı araştırma sonuçlarına göre; yerli dizilerine en çok reklam alan kanal ATV oldu. ATV’yi sırasıyla STV, Star TV ve Kanal D takip etti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.