MediaCat

En çevreci otomobil markası hangisi?

Fiat üst üste 5. kez Avrupa’nın en çevreci otomobil markası seçildi.

En çevreci otomobil markası hangisi?

Fiat, otomotiv verileri konusunda dünyanın en önemli hizmet sağlayıcılarından biri olan JATO tarafından gerçekleştirilen araştırma sonuçlarına göre 2011 yılının en çevreci otomobil markası seçildi.

İtalyan otomobil üreticisi Fiat, 118.2 g/km’lik ortalama emisyon değeriyle 2011 yılı sonunda da Avrupa’nın en çevreci otomobil üreticisi olma başarısını devam ettirdi. 2010 yılı toplamında elde ettiği değeri daha da geliştiren ve son 5 yılda toplam emisyon değerini % 14 oranında azaltmayı başaran Fiat, 2015 yılında Avrupa Birliği’nin hedefleri doğrultusunda uygulamaya geçecek olan 130 g/km hedefini şimdiden yakalama hatta daha da altına inebilme başarısıyla da dikkat çekiyor. Fiat, yinelediği bu değerli başarıya Euro 5 normunu başarıyla karşılayabilen üstün teknolojili ve aynı zamanda ekonomik MultiAir ve ekolojik TwinAir benzinli motorlarıyla birlikte MultiJet dizel motorlarının çevreci katkısıyla ulaştı.

 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.