Ekonomik kriz kime vurduysa Cem Yılmaz olmak istiyor

Beyaz camın renkli dünyası her geçen gün cazibesini artırdıkça, ekranda diziler ve programlar çoğaldıkça...

25.12.2008 - 15:04 | MediaCat

Kızlar Tuba Büyüküstün, erkekler Cem Yılmaz ya da Fıs Fıs İsmail olmak istiyor…

Beyaz camın renkli dünyası her geçen gün cazibesini artırdıkça, ekranda diziler ve programlar çoğaldıkça gençlerin arasında neredeyse ilk tercih ettikleri meslek oyunculuk oluyor. Özellikle ekonomik krizin de etkisi ile aile gelirleri daralanlar kendilerine yeni ve hızlı bir ekonomik çözüme kavuşturmak için cast ajanslarını en popüler işverenler olarak görüyorlar. Yıllardır TV, sinema filmi, reklam filmleri gibi prodüksiyonlara oyuncu temin eden Donkişot Casting’in ajans başkanı Selim Ünel, oyuncu olmak için kendilerine kayıt yaptırmak isteyenlerin en çok Cem Yılmaz’dan etkilendiğini söylüyor. Ünel, “Bize başvuru sayısı gün geçtikçe artıyor.

Ekonomik krizden bunalanlar çareyi cast ajansa başvurup ünlü olmak da ya da küçük figüran rollerinde oynayıp cep harçlığı çıkartmakta görüyorlar. En çok tip olarak bazı ünlülere benzeyen ya da benzemeye çalışanlar cast ajanslara başvuruyor. Bizim gibi ciddi ajanslar onları hemen ilk başvuruda eliyor. Son bir yıldır Tuğba Büyüküstün ve Songül Öden’e benzemeye çalışanlar çoğaldı. Bu oyuncuların ekrana yansıyan yanlarının yanı sıra duruşlarını da örnek alıyorlar. Bu konuda Cem Yılmaz çok kötü bir örnek mesela. Şöyle ki herkes kendini Cem Yılmaz zannediyor. Bir siyah kostüm, kirli sakal, biraz da kendini espirili buluyorsa hemen Cem Yılmaz olacağını sanıyorlar. Ben bazen ağlayacak gibi oluyorum. Çünkü çocuk 16- 18 yaşında liseyi de okumamış, işi yok gücü yok. Bütün gün internet cafelerde bilgisayarın başında sağa sola chat yapıp forumlara girip başvuru yapıyor ve şunu söylüyor ben Cem Yılmaz gibi herkesi güldürürüm. Bu işi bu kadar basit, bu kadar kolay zannediyor. Cem Yılmaz çok uç bir yetenek, çok özel, çok farklı biri, genel kültürü, alt yapısı, araştırmacı ve sanatçı kişiliği inanılmaz, çok çalışkan. Bir de Fıs Fıs İsmail karakterini örnek alıyorlar. Ne oldu o karakter ekranda var mı artık, yok. Olamaz da zaten. O karakteri canlandıran Süleyman Yağcı bile asıl işi cankurtaran şoförlüğünü bırakmadı.” diyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.