Ekonomi sayfaları en çok gıda haberlerine yer verdi

Medya Takip Şirketi Interpress’in yazılı basındaki ekonomi sayfalarını inceleyerek yaptığı araştırma, Mart ayında en çok haberin “Gıda” sektörü hakkında yayınlandığını ortaya çıkardı.

06.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Medya Takip Şirketi Interpress’in yazılı basındaki ekonomi sayfalarını inceleyerek yaptığı araştırma, Mart ayında en çok haberin “Gıda” sektörü hakkında yayınlandığını ortaya çıkardı. Gıda sektörünü “Bankacılık” ve “Turizm” takip ediyor.

Ulusal, bölgesel ve yerel iki bini aşkın gazete ile derginin Interpress tarafından taranarak yapılan analize göre, geçtiğimiz ay gıda sektörü hakkında toplam 12 bin 746 adet haber yayınlandı. Kırmızı ve beyaz et, süt ve süt ürünleri ile çikolata ve şekerleme ürünlerine yönelik haberler, gıda sektörü içinde en çok öne çıkan alanlar oldu.

Mart ayını kapsayan araştırmada ikinci sırada çıkan 8 bin 552 haberle bankacılık sektörü ikinci sırada yer alırken, kredi kartları haberleri sektör içinde en çok haberi yayınlanan alandı. Interpress’in araştırmasında en çok haberi çıkan üçüncü sektör ise turizm sektörü oldu. Toplamda 7 bin 359 adet haberin yayınlandığı sektör içinde en fazla otellerin haberleri yer aldı.

Aynı araştırma neticesinde oluşan listede, yayınlanan 6 bin 740 haberle Alışveriş Merkezleri (AVM) haberleri dördüncü sırayı alırken, otomotiv sektörü de hakkında çıkan 4 bin 559 haberle ilk beş içinde kendine yer buldu.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.