Effie’nin en eğlenceli ödülü Nintendo’nun

Nintendo, Effie Awads 2009'da iki dalda birden ödüle layık görüldü. 'America Moving More' konsepti ile...

15.06.2009 - 14:21 | MediaCat

Nintendo, Effie Awads 2009’da iki dalda birden ödüle layık görüldü. ‘America Moving More’ konsepti ile eğlence ve spor etkinliği kategorisinde Wii Fit, ‘DS Women’ konseptiyle hobi ürünleri ve servisleri kategorisinde ise Nintendo DS Effie ödülünün sahibi oldu.

Reklam fikirlerinin, yaratıcılık ve etkinlikleri dikkate alınarak değerlendirildiği yarışmada Nintendo ve Starcom Mediavest işbirliğinde gerçekleştirilen kampanyalar Effie Awards 2009’da ödülleri topladı. Oyun pazarında yeni bir kategori açan Wii Fit için ‘America Moving More’ konsepti ile yaratılan kampanya Nintendo’ya Gümüş Effie ödülü kazandırırken eğlence kategorisini tamamıyla sahiplenmiş oldu.

Nintendo’nun genç kadınları hedefleyerek gerçekleştirdiği ‘DS Women’ kampanyası ise ‘oyun oynamak’ ile ilgili tüm algıları alt üst ederek DS’de satış patlamasına sebep oldu. Bu artış Nintendo’ya hobi ürünleri ve servisleri kategorisinde Bronz Effie’yi getirdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.