Effect Halkla İlişkiler’e reyting sertifikası

Effect Halkla İlişkiler, finansal güç ve kredi güvenirliği konularında rating sertifikası aldı. Firmanın değerlendirme sonucu, 1A2 oldu.

23.01.2012 - 00:00 | MediaCat

Effect Halkla İlişkiler, finansal güç ve kredi güvenirliği konularında rating sertifikası aldı. Firmanın değerlendirme sonucu, 1A2 oldu.
 
Effect Halkla İlişkiler’in ticari ve finansal performansı Dun & Bradstreet (D&B) tarafından değerlendirildi. 170 yılı aşan deneyimiyle tüm dünyada 200 milyondan fazla firma hakkında veri tabanına sahip olan D&B, Türkiye’de iletişim şirketleri içinde ilk rating sertifikasını Effect Halka İlişkiler’e verdi. Sertifika, şirketin finansal gücü ve kredi güvenirliği hakkında somut bir referans değer belirliyor ve şirketin mali sürdürülebilirlik açısından risk düzeyini ortaya koyuyor.

Reklam ajansları ve halkla ilişkiler şirketleri arasında D&B Rating Sertifikası™ alan ilk kuruluşun kendileri olduğunu belirten Effect Halkla İlişkiler Ajans Başkanı Gonca Karakaş, bir ilki gerçekleştirdiklerini söyledi. “Müşterilerimize kreatif yaklaşımımız, fikri birikimimiz ve hizmet kalitemizle değer sunuyoruz” diyen Karakaş şöyle konuştu: “Bu değerin istikrarı, finansal sürdürülebilirlik ile doğrudan ilişkili. İletişim danışmanı arayışındaki şirketlerin düzenlediği konkurlarda, finansal yapı ve sürdürülebilirlik konusu artan oranda önem kazanıyor. Şirketler, doğal olarak, yüksek hizmet kalitesini sürekli sunabilecek iş ortakları istiyor ve bunu yapabilme gücünüzü sorguluyorlar. D&B Rating Sertifikamız, şirketimizin sürdürülebilir güvenilirliği hakkında objektif bir veri niteliğinde ve bu alandaki gücümüze somut bir referans oluşturuyor. Kendi alanında dünya lideri olan D&B’den almış olduğumuz bu çok değerli referansın, şirketimizin itibarına ve rekabet gücüne büyük katkı yapacağına inanıyoruz. Biz bir ilki gerçekleştirdik, bu uygulamanın sektörümüzde büyük ilgi göreceği görüşündeyiz.”

D&B Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Tolga Çelik, günümüz koşullarında ticari kararların bilgi derinliği ile beslenmesi gerekliliğine dikkat çekti. D&B Rating uygulamasının, tüm dünyada şirket risklerini ölçümlemede en etkin araçlardan biri olarak kabul edildiğini ve kullanıldığını söyleyen Çelik, “Bir şirketin finansal sürdürülebilirliği cirosuna ve hatta kârlılığına bağlı değildir. Şirketin riskini, yani mali güvenilirliğini, finansal hareketlerini ve nakit akışını yönetme gücü belirler. D&B Rating, iki temel kısımdan oluşur. Bunlardan birincisi olan finansal güç, o şirketin maddi özsermayesi ya da ödenmiş sermayesinin bir ifadesidir. Maddi özsermayesi ya da ödenmiş sermayesi, örneğin, 600 bin TL’nin üzerinde olan şirketler, bu kısımda A kategorisi değer alırlar. İkinci temel kısım olan risk göstergesi ise firmanın bir bütün olarak genel durumunu yansıtır ve o firma ile ticari ilişkiye girildiğinde taşınacak riskin belirlenmesini sağlar. İletişim sektöründe ilk değerlendirdiğimiz kuruluş olan Effect Halkla İlişkiler’in elde ettiği 1A2 Rating, finansal güç ve ticari performans açısından güvenle iş yapılacak bir firma olduğunu gösteriyor” dedi.

Effect Halkla İlişkiler, aynı zamanda ticari kuruluşlar için güvenli kimlik kaydı sağlayan D-U-N-S® Numarası’na da sahip oldu. D&B veritabanındaki şirket ve kuruluşların dokuz haneli kimlik numaralarından oluşan D-U-N-S® Numarası, ticari kuruluşların grup bağlantılarını da gösteriyor.

Dünyanın önde gelen standart belirleyici organizasyonları tarafından da kullanılan D-U-N-S® Numarası, Avrupa Topluluğu, Birleşmiş Milletler ve ABD Federal Hükümeti gibi 50’nin üzerinde özel ve kamu kurumu nezdinde de referans oluşturuyor
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.