Efes Pilsen ile biranın tarihine yolculuk

Türkiye’nin ilk bira sergisi olma özelliğini taşıyan ve Efes Pilsen ile Tarih Vakfı işbirliğiyle hazırlanan “Efes Pilsen ile Biranın Sergisi”, Darphane-i Amire Binaları’nda açıldı.

09.11.2005 - 00:00 | MediaCat

Türkiye’nin ilk bira sergisi olma özelliğini taşıyan ve Efes Pilsen ile Tarih Vakfı işbirliğiyle hazırlanan “Efes Pilsen ile Biranın Sergisi”, Darphane-i Amire Binaları’nda açıldı. 14 Kasım’a kadar İstanbullularla buluşacak olan sergide, biranın antik çağlardan bugüne uzanan tarihi ve sosyal hayattaki yeri katılımcılara, özgün bir bakış açısıyla anlatılıyor.
Açılışı 8 Kasım’da gerçekleşen serginin tasarımı Burçak Mardan, video projeksiyonu ise Çağdaş Arpaç tarafından gerçekleştirildi. 13 ayrı modülde tasarlanan sergide; bira üretimi, bira tipleri, antik çağlardan başlayarak bira tarihi ve kökenleri, Avrupa ve Türkiye’de bira Efes Pilsen’in kurum tarihi konuları özel bir arşivle anlatılıyor. Sergi, bira Efes Pilsen’i anlatan kısa filmler, orijinal malzemeler, replika üretimler, fotoğraflar ve çizimlerden oluşuyor. Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ercan Eren tarafından yazılan ‘Geçmişten Günümüze Anadolu’da Bira’ adlı kitap kaynak alınarak hayata geçirilen sergi, sadece biranın değil, aynı zamanda Anadolu’nun ve modern Türkiye’nin gelişim tarihine de ışık tutuyor.
İstanbul’da 14 Kasım’a kadar, 10.00-18.30 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek olan sergi, İstanbul’dan sonra Konya, Adana, Ankara, Antalya, İzmir ve Çanakkale’ye de gidecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.