Efe’den ‘Klasik’ rakı

Efe, "Efe Klasik" ile rakı sofralarına yenilenen tadıyla geliyor. Türkiye’nin ilk ve...

21.07.2008 - 10:18 | MediaCat

Türkiye’nin yenilikçi rakı markası Efe, “Efe Klasik” ile rakı sofralarına yenilenen tadıyla geliyor. Türkiye’nin ilk ve tek harman rakısı olan Efe Klasik, ilk yudumda mükemmel tadını hissettirerek ustalardan da tam not aldı. Rakı üstadı Aydın Boysan da, Efe Klasik’in üstünlüğünü onayladı.

Türkiye’nin ilk özel sektör rakısı olan ve kısa zamanda yarattığı yenilikçi tatlarla, büyük beğeni kazanan Efe Rakı’nın yenilenen tadı, Efe Klasik markasıyla raflardaki yerini aldı. Mükemmelleştirilen tadı ve ideal fiyatı ile rakı seven herkesin sofrasına konuk olmayı hedefleyen Efe Klasik, Türk rakı pazarına damgasını vuracak.

İzmir, Menderes’te bulunan Elda Damıtım Evi’nde, 18 Temmuz’da gerçekleştirilen ve rakı uzmanlarının da katıldığı tanıtım etkinliğinde, davetliler Efe Klasik’i tattılar. Beğeniyle karşılanan Efe Klasik’in tadımından sonra Efe Alkollü İçecekler CEO’su Egemen Demirtaş rehberliğinde fabrika gezisi gerçekleştirildi.

Anadolu’nun en iyi kalite üzümleri ve anasonu ile hazırlanan Efe Klasik, zengin aroması ve güçlendirilmiş tadıyla ön plana çıkıyor. Efe Rakı ailesinin premium ürünlerinden olan Kara Efe ile harmanlanan Efe Klasik, tadını mükemmele ulaştırıyor. Değişen şişe ve etiket tasarımı ile de dikkat çeken Efe Klasik, özel tasarıma sahip şişesi ve kapağındaki güvenlik bilyesi sayesinde taklit edilmesi mümkün olmayan bir ürün. Efe Klasik rakı tutkunlarına güvenli ve keyifli bir içim sunuyor.

Efe Alkollü İçecekler CEO’su Egemen Demirtaş, pazarda Efe markasını çok daha iddialı hale getiren yeni ürünleri Efe Klasik’i anlattı. Demirtaş, şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi, Efe Yaş Üzüm Rakısı’nı, Sarı Zeybek’i, Kara Efe’yi, Organik Efe’yi hayal ettik, hayata geçirdik ve bugün memnuniyetle görüyoruz ki, bu yeniliklerimiz çok kısa zamanda benimsendi ve alışkanlığa dönüştü. Hep daha ileriye nasıl gideriz diye düşündük. Çünkü yaptığımız işi “mükemmel tadın peşinde” bir yolculuk diye tarif ettik. Türkiye’nin ilk özel rakısı Efe, bugün karşınıza “Efe Klasik” olarak çıkıyor. Bir ürünün “Klasik” gibi iddialı bir sıfatı isminin yanına koyarken içinin de sağlam doldurulması gerektiğini çok iyi biliyoruz. Hedefimiz, tüm rakı severlerin hayal ettiği rakı tadını, ideal bir fiyatlandırma ve yüksek kalite ile yakalamaktı. Klasik Efe ile bu hayali gerçekleştirdik.”

Türkiye rakı pazarına da değinen Demirtaş, Efe markasının çeşitliliği ve yenilikçiliğiyle pazara büyük bir dinamizm getirdiğini belirterek, hedeflerinin sürekli büyüme olduğunu ifade etti. Demirtaş şöyle devam etti: “Ülkemizde 2006 yılında rakı üretimi 46.5 milyon litreydi. 2007 yılında ise pazar bir miktar küçüldü ve 42.7’ye geriledi. Buna rağmen Efe Alkollü İçecekler, 2007 yılında gerçekleştirdiği 142 milyon YTL ciro ile bir önceki yıla göre, yüzde 42 oranında büyüdü. Türkiye rakı pazarında payımız yüzde 10’un üzerinde. Türkiye ihracatındaki payımız ise yüzde 15. Bu rakamı da 2008’de yüzde 20’ye çıkarmayı hedefliyoruz. 1 Temmuz 2008 tarihinden itibaren satış noktalarına tek ürün satma dönemi de sona erdiği için gelecek Efe Rakı için çok daha parlak görünüyor. 2008 yılı ciro hedefimizi, yeni ürünlerimiz ve artacak yaygınlığımız nedeniyle büyüteceğiz. “

Efe Klasik’in tadını tüketiciler de onayladı

Tüm rakı severlerin hayal ettiği rakı tadını, ideal bir fiyatlandırma ve yüksek kalite ile yakalama hedefiyle yola çıkan Efe Rakı, mükemmelleştirilen Efe Klasik’in tadını yaratırken, kör test tadım uygulaması yaptı. 200 rakı içicisi tüketicinin katıldığı kör test sonucunda Efe Klasik, en yüksek performansı gösterdi ve kendi fiyat kategorisindeki rakılardan üstün bir lezzete ulaştı.

Rakı üstadı Aydın Boysan Efe Klasik’i seçti!

Ülkemizde içki kültürünün duayeni olarak kabul edilen, rakının üzerinde yaşadığımız toprakların önemli bir kültürel özelliği olarak anlaşılmasına katkıda bulunan Aydın Boysan da, Efe Klasik’in tadını “kendi rakı sofrasına yaraşır bir tat” olarak gördüğünü ifade etti. Boysan, toplantıda rakı kültüründen, sofra adabına, içki fıkralarından, içkiyle ilgili tarihi anekdotlara uzanan keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Efe Klasik, ambalaj boyutları açısından da geniş bir çeşitlilik ile öne çıkıyor. Standart 70cl. ve 35 cl. şişe boyutları dışında, 1 lt (100 cl.), 50cl, 5cl. ve de Türkiye’de bir ilk olan “Bebe Boy” denilen 20 cl. hacmindeki boyutuyla da raflarda yer alıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.