E-posta tarih oluyor

Time dergisinin yılın insanı olarak seçtiği Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg "e-posta" nın...

27.12.2010 - 00:00 | MediaCat

Time dergisinin yılın insanı olarak seçtiği Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg "e-posta" nın yakında mektup gibi tarihe karışacağını söylemişti.

Zuckerberg’in açıklamasının üzerinden daha bir ay bile geçmeden yapılan araştırma e-posta gönderen internet kullanıcısı sayısında önemli bir düşüş olduğunu gösterdi. ComScore istatistik şirketinin araştırmasına göre, yaşları 25’in altında olan internet kullanıcılarının iletişim kurarken e-posta tercih etmediğini ortaya koydu.

Araştırmada Yahoo!, Mail, Gmail ve Hotmail gibi sitele giriş yapan kullanıcı sayısında önemli bir düşüş olduğu görüldü. Sadece İngiltere’de e-posta kullanıcısı sayısının Ekim 2009’dan bu yana 1.2 milyon azaldığı comScore’un verileri arasında yer alıyor. Facebook kullanıcı sayısında ise bu yıl ocak ayından bu yana 1.3 milyon artış yaşandı. Genç kullanıcılar internet üzerinden iletişim kurarken e-posta kullanmak yerine online sohbet etmeyi tercih ediyor.

sabah.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.