‘e-Devlet’teki işlerinizi Turkcell mobil imza ile takip edin

Vatandaşların kamu kurumlarındaki işlemlerini internetten yapma imkanı sağlayan e-devlet kapısı...

18.12.2008 - 15:00 | MediaCat

Vatandaşların kamu kurumlarındaki işlemlerini internetten yapma imkanı sağlayan e-devlet kapısı uygulamasını hemen kullanmaya başlamanın kolay, güvenli ve ekonomik yolu, Turkcell Mobil İmza sahibi olmaktan geçiyor.

Kamu hizmetlerine tek noktadan erişim imkanı sağlayan e-devlet kapısı uygulaması başladı. Turkcell aboneleri, Vatandaş, İş ve Devlet başlığı altında üç ana sayfada toplanan e-devlet uygulamalarından, Turkcell Mobil İmza ile hem kolay hem güvenli hem de ekonomik olarak hemen yararlanabilecek.

e-devlet uygulamaları, SSK hizmet dökümünden adliyelerdeki davalarla ilgili bilgi almaya, işsizlik ödeneği başvurusu ve takibinden Milli Eğitim Bakanlığı sınav yeri ve sonuçlarına ulaşmaya kadar tüm vatandaşlar için gerekli olan pek çok işlemin, internetten yapılmasını sağlıyor.

E-Devlet Kapısı’na giriş; Turkcell Mobil İmza, PTT’den alınan şifre ve elektronik imza ile yapılabiliyor.

Yasal olarak ıslak imzaya da eşdeğer olan Turkcell Mobil İmza Türkiye’de e-devlet uygulamalarının yanı sıra şu anda 13 banka, belediye ve sağlık gibi alanların da bulunduğu birçok sektörü içeren 35 uygulamada kullanılıyor. Dünya GSM operatörlerinin örnek aldığı Turkcell Mobil İmza servisinin internet bankacılığından, ATM’lerden para çekmeye ve ev kapısını açmaya kadar çok geniş kullanım alanları bulunuyor. Her yerde tek bir şifreyle kullanılabilen Turkcell Mobil İmza şu anda 75 bin kişi tarafından kullanılıyor.

Turkcell Mobil İmza’ya sahip olmak için 2929’a ad soyad yazıp göndermek, abonelikle ilgili olarak Turkcell tarafından aranılmak için yeterli oluyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.