Duvarlar kıymete bindi

Seçimlerin yaklaşması ve siyasi partilerin açıkhava reklamlarına olan ilgisinin artmasıyla

03.04.2007 - 11:59 | MediaCat

Seçimlerin yaklaşması ve siyasi partilerin açıkhava reklamlarına olan ilgisinin artmasıyla İstanbul’daki binaların duvarları da değer kazanmaya başladı. Özellikle trafik sıkışıklığının olduğu bölgelerdeki duvarların değerlendiği İstanbul’da, duvarların fiyatı 800 YTL’ye yükseldi. Apartmanlar, duvarları için yıllık 50 bin YTL ile 800 bin YTL arasında kira istemekle birlikte en çok rağbet gören bölgeler arasında Etiler, Bağdat caddesi, Barbaros bulvarı ve Nişantaşı yer alıyor.

Şirketler, bir duvara reklam yapmanın bedeli olarak 200 bin dolar civarında maliyet çıkarmakta, bu maliyet Etiler’de 380 bin dolara kadar çıkabilmektedir.

Açıkhava Reklamcılar Derneği Başkanı Yaşar Güvenen, ‘Bu sene seçimlerin olması fiyatları artırdı, İstanbul’da iyi konumdaki bir apartmanın geçen yıl 250 bin YTL olan fiyatı 800 bin YTL’ye çıktı. Önümüzdeki yıl fiyatların normale döneceğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.