“Duruma uygun kapak”

Haşmet Babaoğlu'nun ardından, Radikal gazetesi yayın yönetmeni İsmet Berkan da MediaCat'in kapağı üzerine yazdı.

08.02.2003 - 00:00 | MediaCat

Haşmet Babaoğlu’nun ardından, Radikal gazetesi yayın yönetmeni İsmet Berkan da MediaCat’in kapağı üzerine yazdı.

İşte Berkan’ın “Duruma uygun kapak” başlıklı yazısı:

“Media Cat dergisi her ay ilgiyle izlediğim bir dergi. Reklam sektörünün bu kaliteli dergisinin son sayısının kapak konusu ‘Türkiye’nin tanıtımı.’ Kapak fotoğrafını ise reklam ve sinema filmi yönetmeni Sinan Çetin tasarlamış ve çekmiş.
Çetin, fotoğrafı şöyle anlatıyor:

“Gençlik yıllarımızda duvarlara ‘Tam bağımsız Türkiye’ yazardık. Bugün artık, ‘bağımsız Türkiye’, dünyadan kopmuş, dünyadan soyutlanmış ve neredeyse dünyadan ayrılmak anlamına geliyor. Artık bağımsız birey ve dünyaya bağımlı ülke olmamız gereken günlerdeyiz. Umarım bu kapak, Türkiye’deki nasyonalist ve sosyalist politikaların bitip, Türkiye’nin bir marka olarak dünya pazarlarına gireceği günlerin yaklaştığının müjdecisi olur. Çünkü maalesef, ülkemizi dünya pazarlarına açmaya çalışmamıza rağmen, alıcı bulamaz noktadayız. Ülkenin içinde de, Türkiye’nin bir marka olup dünyaya açılmasına karşı olan kesimler var. Türkiye’nin çok düşmanı olduğu tezinin yavaş yavaş sona ereceği, güvenlik, zenginlik diyeceğimiz, Türk insanının bireysel bağımsızlığından söz edeceğimiz günler gelmiştir umarım. Kapağın anlamı inşallah doğru anlaşılır ve insanlar kapağı doğru olarak yorumlarlar.”

Ben de kapağın doğru anlaşıldığını umarım. Milliyetçiliğin içi boş sloganlarla değil akılla ve soğukkanlılıkla olacağını anlayacağımız günler geliyordur inşallah.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.