Dupont’a yeni CEO ataması yapıldı

Ocak 2009'da bilim firması DuPont'ta CEO olarak görev alacak olan...

07.10.2008 - 16:10 | MediaCat

DuPont, Ekim 2008 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, 52 yaşındaki Ellen J. Kullman’ı DuPont başkan ve yönetim kurulu üyesi olarak atarken, Kullman, 1 Ocak 2009 tarihinden itibaren de 206 yıllık bilim firmasının yeni CEO’su olarak görev alacak. 60 yaşındaki yönetim kurulu başkanı ve CEO Charles O. Holliday, Jr., Kullman yeni görevine başlayıncaya kadar, DuPont yönetim kurulu başkanı ve üyesi olarak görevine devam edecek..

Ocak 2009’da bilim firması DuPont’ta CEO olarak görev alacak olan Kullman, DuPont’un 206 yıllık tarihinde şirketi yönetecek olan 19. yönetici olacak. Haziran 2006’dan itibaren, başkan yardımcısı ve yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürüten Kullman, DuPont’un beş iş segmentinin dördünden ve Pazarlama & Satış ve Çevresel Sürdürülebilirlik fonksiyonlarından sorumluydu. Şubat 2002 ile Haziran 2006 tarihleri arasında o zamanki yeni oluşturulan DuPont Güvenlik & Koruma segmentinin grup başkan yardımcısı olarak görev yapan Kullman, gelirleri 3.5 milyar dolardan 5.5 milyar dolara çıkardı. Kullman, DuPont’a 1988 yılında General Electric şirketinden transfer oldu.

Charles O. Holliday; “Son 10 yıl içinde, kaynak sıkıntısı yaşanan bir dünyada, DuPont’un, insanların ihtiyaçlarına yanıt veren pazar güdümlü bir bilim şirketine dönüşümünü yönetme ayrıcalığına sahip oldum. Şirketi dönüştürdükten, karlılığımızı, gelirlerimizi artırdıktan ve güçlü, yetenekli yeni nesil liderler yetiştirdikten sonra, şimdi artık yeni bir liderliğe sorunsuz bir şekilde geçmenin tam zamanı” dedi.

Holliday ayrıca, “Ellen, DuPont’un pazar güdümlü stratejisini daha büyük bir büyümeye yönlendirmeye hazır. Başkan olarak atanan Ellen, 2010 yılı için büyüme hedeflerimize ulaşmada daha hızlı ve sağlam bir ilerleme kaydedecek olan DuPont’un detaylı 2009 yönetim planlarını belirleyecek” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.