Dupont bilimi çocuklarla buluşturuyor

Bilim firması DuPont, Türkiye Bilim Merkezleri Vakfı ile işbirliği yaparak...

12.05.2008 - 14:06 | MediaCat

Bilim firması DuPont, Türkiye Bilim Merkezleri Vakfı ile işbirliği yaparak çocukların bilime olan ilgisini arttırmak, yaratıcılıklarını ön plana çıkarmak amacıyla Yaz Okulu’na desteğini sürdürüyor.

DuPont çocukları bilim ve sanatın eğlenceli yönleriyle tanıştırıyor. Yaz okulunun ilk dönemi 16 Haziran – 11 Temmuz 08 tarihleri arasında gerçekleşecek…

200 yılı aşkın bir süredir insanların hayatlarının daha iyi, daha sağlıklı ve daha güvenli olması için bilim yoluyla çözümler üreten DuPont, bu yıl da Bilim Merkezi ile işbirliği yaparak çocuklara bilimi eğlenceli yönleriyle öğretmeyi hedefliyor.

DuPont’un desteklediği Bilim Merkezi Yaz Okulu’nda her sene olduğu gibi bu sene de çocuklar tüm gün gerçekleşen atölyelerle eğlenerek öğrenmenin, yaratıcı düşünmenin ve takım çalışmasının zevkine varacaklar. 7-13 yaş arası çocuklar; Genetik, Bilim, Elektronik, Uzay, Biyoloji, Satranç, Arkeoloji, Drama, Tarih, Origami, Resim & Heykel, Fotoğrafçılık, Fizik gibi atölyeler ile bilim ve sanat dünyasıyla tanışacaklar.

Katılımcılar, atölyelerle bağlantılı olarak, öğrendiklerini pekiştirmelerini sağlayacak gezilere de katılacaklar. Kandilli Rasathanesi, Boğaziçi Üniversitesi Genetik Laboratuarı, Arkeoloji Müzesi, İstanbul Modern, Topkapı Sarayı, Çikolata Fabrikası gezi programında yer alan mekânlardan bazıları. Programda ayrıca deprem ve yangın tatbikatlarını içeren Afete Hazırlık Eğitimi de verilecek. Belgesel ve tiyatro oyunu gösterimleri, deney gösterileri, söyleşiler ve farklı meslekleri bu bölümlerden üniversite öğrencilerinin anlatımlarıyla tanıtılan “meslekleri tanıyalım” aktiviteleri DuPont ile Bilim Merkezi’nin uygulamaları arasında yer alacak.

DuPont ve Türkiye Bilim Merkezleri Vakfı, bilim ve sanatı en eğlenceli yönleriyle öğrenmek isteyen tüm çocukları Yaz Okulu’na çağırıyor! Çocukların, bilimin hayatımıza kattığı mucizeleri eğlenceli bir yolla keşfetmelerini sağlayacak olan yaz okulu, Türkiye’de genç beyinlerin yetişmesi ve daha iyi bir dünya yaratılması için bir zemin oluşturmayı hedefliyor.

İlk dönemi 16 Haziran – 11 Temmuz 08 tarihleri arasında gerçekleşecek yaz okuluna katılım haftalık, iki haftalık ve aylık periyodlar şeklinde gerçekleşebiliyor.

“DuPont ile Bilim Merkezi Yaz Okulu” iki haftalık kurs ücreti 600 YTL’dir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.