MediaCat

Dünyanın ilk mülteci ağacı

The Climate Reality’den, Amazon ormanlarını korumak adına sıradışı bir hamle.

Dünyanın ilk mülteci ağacı

İklim değişikliğiyle mücadele eden The Climate Reality, yangın ve ormansızlaştırmanın da aralarında bulunduğu türlü tehditlerle karşı karşıya olan Amazon yağmur ormanlarını korumak adına, mülteci tabirine farklı bir açıdan bakan bir farkındalık kampanyası başlattı.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği tarafından mülteci tabirinde kullanılan “anavatanında zulme uğrayan ve hayatı tehlike altında olan canlı” ifadesinden hareket eden kuruluş, Amazon ormanlarından bir ağacın iltica talebinin elçiliğini üstlendi.

Brezilya’da reklam ajansı Africa işbirliğiyle hayata geçirilen The Refugee Tree (Mülteci Ağaç) kampanyasında iltica talep eden bir Jatoba ağacı. Dünyanın ilk mülteci ağacı olarak tanımlanan ağaç için 50 ülkenin büyükelçiliğine iltica başvurusunda bulunuldu.

Prodüksiyonunu Hungry Man’in üstlendiği bir filmle sesini duyurmaya çalışan kuruluş, Amazon’da ormansızlaştırılmanın en az beş yıl yasaklanması hususunda insanlardan imza kampanyasıyla destek bekliyor. İmza kampanyası için oluşturulan refugeetree.com internet sitesinde mülteci ağaç ve Amazon ormanlarının karşı karşıya bulunduğu tehlikeler hakkında bilgiler de sunuluyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.