MediaCat

Dünyanın en değerli markaları belirlendi

BrandZ’nin her yıl tekrarladığı Dünyanın En Değerli Markaları incelemesi geçtiğimiz hafta sonuçlandı. BrandZ metodolojisi Millward Brown Optimor tarafından geliştirildi.

Dünyanın en değerli markaları belirlendi

BrandZ’nin her yıl tekrarladığı Dünyanın En Değerli Markaları incelemesi geçtiğimiz hafta sonuçlandı. BrandZ metodolojisi Millward Brown Optimor tarafından geliştirildi. Diğer marka değeri ölçümlerinden farklı olarak, finansal verilerin ve varlıkların yanı sıra, 30 ülkede çok sayıda tüketiciyle yapılan araştırmaların sonucunda elde edilen kantitatif veriler değerlendirildi.

Ayrıca sıralamalar, bütün dünyada faaliyet gösteren WPP ajanslarının (Added Value, Brand Asset Consulting, Digit, eCommera, Fitch, Forward, Grey, Hill + Knowlton Strategies, JWT, Kantar Media, Kantar Retail, Kantar Worldpanel, Kinetic Worldwide, Landor, Maxus, MEC, MediaCom, Millward Brown, Millward Brown Optimor, Mindshare, Ogilvy & Mather, The Futures Company, The Partners, Possible Worldwide, TGI, The Brand Union, TNS, Visible Technologies, VML ve WPP Team Detroit) içgörü ve yorumlarıyla değerlendirildi.

2012’nin Top 10 markası şöyle sıralandı:

1.    Apple (Teknoloji – A.B.D)
2.    IBM (Teknoloji – A.B.D)
3.    Google (Teknoloji – A.B.D)
4.    McDonalds (Fast Food – A.B.D)
5.    Microsoft (Teknoloji – A.B.D)
6.    Coca Cola (Alkolsüz İçecekler – A.B.D.)
7.    Marlboro (Tütün Ürünleri – A.B.D)
8.    At&t (İletişim – A.B.D)
9.    Verizon (İletişim – A.B.D )
10.  China Mobile (İletişim – Çin)
 

(Kaynak: Mediacom)

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.