Dünyanın en beğenilen şirketi Koç Holding oldu

Fortune Dergisi’nin kendi sektörlerinde ve tüm sektörler içinde en yüksek itibar ve en güçlü saygınlığa sahip olan şirketleri belirlemek amacıyla her yıl gerçekleştirdiği “Dünyanın En Beğenilen Şirketleri” (World’s Most Admired Companies) araştırması sonuçlandı.

02.03.2012 - 00:00 | MediaCat

Fortune Dergisi’nin kendi sektörlerinde ve tüm sektörler içinde en yüksek itibar ve en güçlü saygınlığa sahip olan şirketleri belirlemek amacıyla her yıl gerçekleştirdiği “Dünyanın En Beğenilen Şirketleri” (World’s Most Admired Companies) araştırması sonuçlandı.Enerji sektöründe Koç Holding, toplamda 8.18 puan alarak dünyanın en beğenilen şirketi oldu. 

Kendi sektörlerinde ve tüm sektörler içinde en yüksek itibar ve en güçlü saygınlığa sahip şirketleri belirlemek amacıyla geleneksel olarak Fortune Dergisi tarafından gerçekleştirilen “Dünyanın En Beğenilen Şirketleri (World’s Most Admired Companies)” araştırmasına Koç Holding enerji şirketleri ile damgasını vurdu.

Araştırmada geçtiğimiz yıl enerji sektöründe toplam 6.33 puan ile listede 9’uncu olarak yer alan Koç Enerji bu yıl toplamda 8.18 puan alarak dünyanın en beğenilen şirketi oldu.