Dünyaca ünlü kreatiflerden Cannes tahminleri

Ünlü kreatif isimler Grand Prix tahminlerini Advertising Age ile paylaştı.

11.06.2014 - 11:39 | Tuğba Özögretmen

Dünyaca ünlü kreatiflerden Cannes tahminleri

Paul Brazier, Ajans Başkanı/CCO, AMV BBDO, Londra

Volvo Epic Split birçok ödül yarışmasından iyi ödüllerle döndü, bu yüzden Cannes’da da aynı şeyin olmaması için bir sebep göremiyorum. Gönlümden geçen iş Honda Hands (Wieden & Kennedy, Londra). Ayrıca, Terre des Hommes’in Sweetie ve Google+’ın Same Sex Marriage işleri de dijitalde oldukça kuvvetli çalışmalar.

Rosie Bardales, ECD/Ortak, BETC, Londra

Benim yanıtım Volvo Epic Split. Özenle işlenmiş, yazılmış ve aynı oranda sürprizlerle ve tutarlı zekâsıyla öne çıkmış bir iş.

Bjorn Engstrom, Kreatif, Forsman & Bodenfors, Göteborg (Volvo Epic Split’in yaratıcılarından biri)

Kişisel olarak favorim 350 Action’ın Climate Name Change çalışması. Cannes’da birçok ödülün kamusal mesajlar veren kampanyalara gideceğini düşünüyorum. Çoğu durumda, ticari bir ürün için harika bir fikirle çıkagelmek zorlaşıyor, reklam sektörünün de bu değişimi kavrayabilmesi gerekiyor.

Andreas Combuchen, Ajans Başkanı/CEO, Atmosphere Proximity

Google Self-Driving Car Project’in Titanium kategorisinde büyük ödül alacağını düşünüyorum. Oldukça havalı ve yenilikçi bir iş, hatta bir reklamdan daha fazlası.

Tay Guan Hin, Güneydoğu Asya ECD, JWT

“Sound of Honda Ayrton Senna 1989.” Eğer F1 meraklısıysanız bu işe bayılacaksınız. Bu iş doğru data kullanımının nasıl ilham verici deneyimler yaşatabileceğinin canlı bir kanıtı.

Ayrıca Pro Infirmis’in, engelli cansız mankenler yarattığı kampanyasına da büyük şans veriyorum.

Claudio Lima, Başkan Yardımcısı/Kreatif Direktör, Y&R/Bravo, Miami

Bu yıl en çok dikkatimi çeken işlerden biri British Airways’in OgilvyOne tarafından hazırlanan ve uçaklarla interaktif bağlantı kurabilen billboard çalışması oldu. Bana göre bu iş oldukça basit, zekice ve modern. Üstelik açıkhavayı mükemmel bir şekilde kullanıyor. Medya ya da açıkhava kategorisinde büyük ödül alacağını düşünüyorum.

Dünyaca ünlü kreatiflerden Cannes tahminleri

Feng Huang, Ortak/Kreatif Direktör, Fred & Farid, Şangay

Tesla’nın PR kategorisinde Büyük Ödül almasını isterim. Çünkü yapılan şey, hayranlarını iletişimin odağına alarak reklamı dönüştürmekti. Oldukça moderni yeni ve zekice bir kurgu.

Dünyaca ünlü kreatiflerden Cannes tahminleri

Chacho Puebla, Ortak/ECD, Lola Lowe, Madrid

Volvo Büyük Ödül’ü almak için tüm özelliklere sahip. Eğer almazsa bir sorun var demektir. Benim en güçlü önerim ise Lowe, Hindistan’ın Unilever için yarattığı, mobil, medya ve PR’ı içeren Kan Khajura Station. Projede, Hindistan’ın bazı bölgelerinde yaşanan uzun elektrik kesintilerine karşı, bir radyo istasyonu 15 dakikalık ücretsiz erişim sağlıyordu.

Dünyaca ünlü kreatiflerden Cannes tahminleri

Kaynak: Advertising Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.