Dünya medya zirvesi Pekin’de başladı

Dünyadaki büyük medya kuruluşlarının yöneticilerinin bir araya geldiği Dünya Medya Zirvesi, Çin'in başkenti Pekin'de başladı...

09.10.2009 - 00:00 | MediaCat

Dünyadaki büyük medya kuruluşlarının yöneticilerinin bir araya geldiği Dünya Medya Zirvesi, Çin’in başkenti Pekin’de başladı.

Şinhua, AP, Reuters, News Corporation, BBC, Time Warner Turner Broadcasting, Kyodo, ITAR-TASS ve Google’ın sponsorluğunda düzenlenen zirvede, 40 ülkeden 170 medya kuruluşunun 300’den fazla temsilcisi, medyanın yaşaması, kalkınması, işbirliği yapması ve yeni teknolojileri kullanarak stratejik değişimi sağlamasının yollarını ele alıyor.

Çin Devlet Başkanı Hu Cintao, zirvenin açılışında yaptığı konuşmada, dünyadaki medya kuruluşlarının çağın gelişmesine ayak uydurarak, kalıcı barış ve ortak refaha dayalı uyumlu dünyanın inşasına katkıda bulunması gerektiğini belirtti.

Murdoch’tan uyum ve benimseme çağrısı
News Corporation’ın başkanı ve CEO’su Rupert Murdoch, dijital devrimle birlikte beklenmedik değişiklik ve sorunlarla karşı karşıya gelen medya kuruluşlarının "uyum sağlaması ve benimsemesi" gerektiğini belirterek, aksi takdirde geleceklerinin "gerçekten sevimsiz" olacağı uyarısında bulundu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.