Dubai Lynx Ödülleri sahiplerini buldu

Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da reklam yaratıcılığını

20.03.2007 - 15:13 | MediaCat

Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da reklam yaratıcılığını ölçmek için bu yıl birincisi düzenlenen Dubai Lynx Ödülleri, 19 Mart’ta Dubai Media Amfitiyatro’da düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu.

1200’ün üzerinde konuğun yer aldığı ödül töreninde jüri, 388 işin kısa listeye kaldığı yarışmada 111 çalışmayı ödüle layık gördü. Yarışmada, Basılı alanında 39, Doğrudan alanında 22, Açıkhava alanında 17, TV/Sinema alanında 14, İnteraktif alanında 12, Radyo alanında 4 ve Entegre İletişim alanında 3 ödül verildi.

Birleşik Arap Emirlikleri 88 ödülle yarışmada en fazla ödül alan ülke oldu. Mısır, Lübnan ve Suudi Arabistan 7’şer ödül alarak Birleşik Arap Emirlikleri’ni izledi. Bahreyn yarışmada 2 ödül kazandı.

Yazılı alanında büyük ödülü Olay için hazırlamış olduğu ‘Undo’ reklamıyla Saatchi&Saatchi Dubai alırken Açıkhava alanında büyük ödülü, Lipton Yeşil Çay için hazırlamış oldğu ‘Lipton Tree’ reklamıyla JWT Kahire kazandı. Leo Burnett Kahire, Melody Channel için hazırlamış olduğu ‘Private Leson’ ve ‘Hulk’ kampanyalarıyla TV/Sinema alanında büyük ödül alamya hak kazanırken, İnteraktif alanında büyük ödülü, Axe Deodorant için hazırlamış olduğu ‘Females’ adlı reklamla Lowe Mena Dubai aldı.

Chiquita Muz kampanyası için hazırlamış olduğu ‘Eye of the Tiger’, ‘My Way’ ve ‘Smells like Teen’ reklamlarıyla Fortune Promoseven Dubai, Radyo alanında büyük ödül alırken, Doğrudan alanında büyük ödülü, Standard Chartered Bank için yapılan ‘Quick Account’ çalışmasıyla TBWA/RAAD Dubai aldı. Entegre İletişim alanında, ödüle değer çalışma bulunmadığı için bu alanda ödül verilmedi. 17 ülkeden 25 yaratıcının katılımıyla oluşturulan jüri, Saatchi&Saatchi Dubai’yi ‘Yılın Ajansı’ seçti.

Ödüller ile ilgili ayrıntılı bilgi, www.dubailynx.com/winners adresinden edinilebilir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.