Dream Team 2016

MediaCat 2016'nın "rüya takımı"nı sunar.

13.01.2017 - 16:01 | MediaCat

Dream Team 2016

Üç yıl önce başlattığımız ve yılın işlerine bakarak oluşturduğumuz Dream Team seçkisinin 2016 konukları MediaCat yazı işleri ekibinin uzun değerlendirmelerinin sonucu belirlendi. İşte 2016’nın Rüya Takımı.

Vodafone Arena için gerçekleştirilen projeler ve kampanyaların yanı sıra 1Gün Değil Her Gün Önce Kadın hareketi gibi sosyal sorumluluk projeleri ve markayı daha da ileriye taşıyacak tüketici araştırmalarıyla dikkat çeken Vodafone Türkiye’den bir isimle başlıyoruz künyemizi tanıtmaya.

Vodafone Türkiye Bireysel İş Birimi İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, Dream Team’in reklamveren koltuğunun misafiri. Felis’te ve Kristal Elma’da birer büyük ödül kazanan Vodafone Arena’nın Çok Bekledik ve yine bol ödüllü Bu Koltuklar Şahit işleri, Vodafone Arena projesinin ne denli anlamlı olduğunun da bir göstergesi. 15 Felis ve 1 Büyük Ödül, 6 Kristal Elma ve 1 Büyük Ödül ile 3 Effie’nin yanı sıra yurtiçi ve yurtdışındaki birçok ödül organizasyonundan onlarca ödülle yılı tamamlayan Vodafone Türkiye, yıl içindeki bu başarılı projelerde imzası bulunan Ender Buruk ile künyemizde yer alıyor.

Dream Team 2016

Soldan sağa: Furkan Şahin, Bülent Yar, Yusuf Muslubaş, Sami Basut, Oğuzhan Atliman, Fatih Kızılgök, Ender Buruk

Medya ve PR da bu yıldan itibaren künyede

Dream Team seçkisine bu yıl iki ekleme yaptık. Önceki yıllarda künyede eksik bıraktığımız iki bölüm olan medya planlama ve iletişimi eklememiz gerektiğine karar verdik. Medya planlamacı olarak Mindshare CEO’su Bülent Yar ve iletişimci olarak da Excel İletişim ve Algı Yönetimi CEO’su Burçak Taşkın‘a yıl içindeki başarıları nedeniyle künyemizde yer verdik.

Bülent Yar, 2016’nın başında Mindshare CEO’su olarak göreve başlamasından itibaren gerek şirket içindeki yapılanmadaki yenilikçi yaklaşımı gerekse medya planlamanın gelişimi adına gerçekleştirdiği hamlelerle tüm yıl boyunca MediaCat’in radarındaydı. Bu yıl müşterileri arasına BKM, Haribo, Socar, Günsan Elektrik, Simit Sarayı ve n11’i ekleyen Mindshare, aldığı 15 Felis’le bir kez daha yılın medya ajansı unvanının sahibi oldu. Yaratıcı medya planlama uygulamalarını geliştirmek için her daim ekibini destekleyen Bülent Yar da bu nedenle künyemizde yer aldı.

Dream Team 2016

Burçak Taşkın

Burçak Taşkın bu yıl Excel İletişim’in CEO koltuğuna oturdu ve ajansı daha da büyük başarılara taşıyacak adımların atılmasını sağladı. Sadece bu yıl içinde ALO, Ariel, Asus, Head& Shoulders, Hero Baby, İstanbul Akvaryum, Kaçuv, Karcher, Little Caesars, Orkid, Sabri Ülker Vakfı, Tabia, Tchibo ve Tümay Özokur olmak üzere toplam 14 markayı portföyüne katan Excel İletişim’in Felis’teki ödül performansı da Yılın PR Ajansı unvanını almasını sağladı. Magnum Double Night ve Zeki Müren’i Okumak Zeki Müren’le Okumak projeleriyle 2 Felis’in sahibi olan Excel, 4 de Başarı Ödülü!yle yılı tamamladı. Ne yazık ki acil bir durum nedeniyle çekime katılamayan Taşkın, toplu fotoğraf çekiminde yer alamadı.

Fikir, metin ve strateji bu ekipten sorulur

Geldik künyenin demirbaşı olan kreatif direktör bölümüne. Manajans J. Walter Thompson’ın Kreatif Direktörü Sami Basut, 5 Felis, 5 de Kristal Elma sahibi olan AXE One Song Stand’in yaratıcısı olarak bu yılın Rüya Takımı’nda yer alıyor. Yıla damga vuran kampanyaların başında gelen AXE One Song Stand, fikrin ince ince işlenişi ve sağlam içgörüsüyle öne çıkıyor. Sami Basut’un bu yıl kreatif direktörlüğünü yaptığı işler AXE One Song Stand dahil olmak üzere 10 Felis’in yanı sıra 11 Kristal Elma ve 1 Büyük Ödül’e layık görülmüştü.

Bu yıl Rüya Takımı’nın stratejisti ise MullenLowe Istanbul ECD’si Yusuf Muslubaş. Yıl içindeki işlere baktığımızda stratejisiyle diğerlerinin bir adım önüne geçen iş D-Smart’ın “Siz de dostdoğru D-Smart’a gelin” sloganıyla yola çıkan kampanyasıydı. “Televizyonunuz sizi uyutmasın” kampanyasının devamı niteliğindeki kampanya, markanın doğru, dürüst ve müşteri dostu politikasına eğlenceli bir şekilde dikkat çekerken mesajını da net biçimde vermeyi başarıyordu. Muslubaş, yıl içinde OMO ve THY gibi markaların kampanyalarının da stratejisine imza attı.

Rüya Takımı’nın reklam yazarı olarak TBWA\ISTANBUL’un reklam yazarlarından Oğuzhan Atliman‘ı seçme sebeplerimizden biri, yılın en başarılı işleri arasında gördüğümüz Çamlıca Gazoz’un “Derin bir ohh çektiğinde aç bir Çamlıca” sloganıyla hayata geçen kampanyasının yazarlarından olması. Zamanın ruhuna uygun, hedef kitlesinin mizah anlayışını yakalayan ustaca hazırlanmış bir metin… 2 Felis, 2 de Kristal Elma ile ödüllendirilmiş bu işin yazarları arasında olan Oğuzhan Atliman’ın yıl içinde künyesinde yer aldığı birçok kampanya bulunuyor. Akbank, Falım, Pınar ve Ülker markalarının kampanyalarının yazarları arasında olan Atliman’ın pek bilinmeyen bir diğer özelliği de cingıl seslendirmesi yapması.

Bu Koltuklar Şahit, Anılar Sahada, Vodafone Arena Decibel gibi işlerin art direktörü koltuğunda oturan Tribal Worldwide İstanbul Art Direktörü Furkan Şahin de künyemizin bir diğer misafiri. Şahin’in art direktörlüğünü yaptığı işler 2016 yılı içinde birçok ödüle layık görüldü. Bunlar arasında 5 Felis ve 1 Büyük Ödül, 5 Kristal Elma ve 1 Büyük Ödül ve 2 Kırmızı bulunuyor. Şahin 2016’da Cannes Lions’ın Young Lions kategorisinde de kazanan ekipte yer alıyor.

Yılın reklam yönetmeni

Tüm kreatif süreçlerin ardından işin hayata geçirildiği nokta, o işin tüketici üzerindeki etkisinin en büyük belirleyicisi belki de. İşte bu noktada ustalığını konuşturarak yıl içinde birbirinden etkili filmlere imza attı künyemizin yönetmeni. Ad*Watch’un 2016 yılı verilerine göre Hatırlanma ve Beğeni listelerinde 9, WOMM’da ise birinci sırada yer alan Allianz’ın Allianz Seninle (Kalben-Haydi Söyle) filminin yönetmeni Kala Film’den Fatih Kızılgök, MediaCat’in yılın reklam yönetmeni olarak gördüğü isim. Allianz’ın yanı sıra Karaca – İnci Küpeli Kız, ETİ Tutku – Kupa, Vodafone – Sıra Gecesi, 4 Bucak G, Yerden Göğe Aşk, Coca-Cola – Ramazan kampanyalarının filmleri de Fatih Kızılgök’ün yönetmenliğinde hayata geçti.

Dream Team 2016

Reklamveren Temsilcisi: Ender Buruk
Vodafone Türkiye

Kreatif Direktör: Sami Basut
Manajans J. Walter Thompson

Reklam Yazarı: Oğuzhan Atliman
TBWA\ISTANBUL

Stratejist: Yusuf Muslubaş
MullenLowe İstanbul

Art Direktör: Furkan Şahin
Tribal Worldwide İstanbul

Medya Planlama ve Satınalma: Bülent Yar
Mindshare

PR: Burçak Taşkın
Excel İletişim ve Algı Yonetimi

Yönetmen: Fatih Kızılgok
Kala Film

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.