DPİD Ödülleri sahiplerini buldu

Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği tarafından bu sene 3.’sü verilen Doğrudan Pazarlama Ödülleri...

12.11.2010 - 00:00 | MediaCat

Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği tarafından bu sene 3.’sü verilen Doğrudan Pazarlama Ödülleri sahiplerini buldu.

Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği’nin (DPİD) her yıl büyük heyecan yaratan ve sektöründe ‘olay yaratan’ çalışmalarla buluşmayı hedefleyen Doğrudan Pazarlama Ödülleri, 11 Kasım tarihinde Borusan Oto İstinye’de düzenlenen ödül töreni ile sahiplerini buldu. Toprak Sergen’in sunuculuğunu yaptığı, Yuri Ryadchenko’nun de müzikleriyle renk kattığı törende; 231 proje arasından Satış noktaları ve Sahada Pazarlama, Veri Tabanına Dayalı Pazarlama, İnteraktif Pazarlama, Etkinlik Pazarlaması ve Promosyonel Pazarlama kategorilerinde ödüle hak kazananlar açıklandı.

Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği Başkanı Murat Karamanoğlu, “Rekor düzeyde katılımın olduğu 3.Doğrudan Pazarlama Sektörü Ödülleri bize, sektörümüzün her geçen gün daha da büyüdüğünü gösteriyor. Ayrıca DPİD olarak her sene sektörle ilgili yaptırdığımız araştırmanın 2009 verilerine göre sektörün ülkemizdeki pazar büyüklüğü 950 Milyon Dolar’a ulaşmış olduğunu görüyoruz. Buradan da sektörün her geçen gün büyümeye devam ettiğinin en önemli kanıtı diye düşünüyorum. Şirketlerin doğrudan pazarlama iletişimine verdiği önemin arttığını görmekten mutluyuz. Başvuruda bulunan projelerin hepsi gerçekten çok iyiydi. Projeler bize ülke olarak bu sektörde geldiğimiz noktayı daha net gösterdi. Bir sonraki ödüller için daha fazla başvuru olacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

DP Ödülleri Komite Başkanı Volkan Bacak’ ise görüşlerini; “DP Ödüllerinde yarışacak olan projelerin “En”lerini seçmek gerçekten çok zor bir süreç oldu. Çünkü ödüllere başvuran çalışmaların hepsi kendi kategorileri içerisinde çok başarılı. Bu da sektöre gelen canlılığı ve başarıyı bizlere göstermiş oluyor. Ödüllere olan başvuru yoğunluğu bizlere ayrıca, kurumların rekabet ortamından sıyrılabilmek, marka ve hedef kitle arasında iyi bir duruş sergileyebilmek için doğrudan pazarlama uygulamalarına verdikleri önemin arttığını gösteriyor” şeklinde dile getirdi.

Kazananların listesine aşağıdaki dosyadan ulaşabilirsiniz.