DPİD Ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl yoğun bir ilgiyle karşılanan ve toplam 193 başvurunun yapıldığı DPİD Doğrudan Pazarlama Ödülleri, 15 Ekim gecesi düzenlenen görkemli bir törenle sahiplerini buldu...

16.10.2009 - 00:00 | MediaCat

Bu yıl yoğun bir ilgiyle karşılanan ve toplam 193 başvurunun yapıldığı DPİD Doğrudan Pazarlama Ödülleri, 15 Ekim gecesi düzenlenen görkemli bir törenle sahiplerini buldu. “En Cesur Müşteri” kategorisinde ödül Turkcell’e verildi.

Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği (DPİD) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Doğrudan Pazarlama Ödülleri”, 15 Ekim 2009’da Borusan Oto İstinye Binası’nda katılımcıların büyük keyif aldığı, görkemli bir törenle sahiplerine verildi. Serhat Hacıpaşalıoğlu’nun sunumu ile renklenen gecede yılın başarılı ajans ve müşterileri ödüllerini aldılar.

İletişim sektöründen ajans temsilcilerinin, basın mensuplarının ve farklı sektörlerden marka temsilcilerinin katıldığı ödül törenini, FEDMA (Federation of European Direct and Interactive Marketing) Pazarlama ve Üyelikten Sorumlu Müdürü Jorgen Andreassen de izledi.

Gecenin açılışı DPİD Başkanı Sanem Oktar’ın konuşmasıyla gerçekleşti.  Bu yıl yarışma kategorilerini genişlettiklerini ve ön eleme sistemini de internet üzerinden yaptıklarını belirten Oktar şunları söyledi: “Doğrudan pazarlama krize rağmen büyümeye devam ediyor. Son yapılan araştırmaya göre sektörümüzün büyüklüğünün 1 milyar dolar olduğunu söyleyebilirim.  Markaların, özellikle geri dönüşün ve ölçümlemenin kolay olduğu doğrudan pazarlama kampanyalarının 360 derece iletişimdeki önemini her geçen gün biraz daha farkına vardığını gözlemliyoruz.”

Oktar, yarışmanın değerlendirme süreci ile ilgili de şunları anlattı:

“Değerlendirme sırasında projelerin her birine strateji, yaratıcılık, uygulama ve ölçümleme bazında 10 üzerinden puanlama yapıldı. Puanların ortalaması alınarak en yüksek puan alan ilk 5 belirlendi. Bunun sonucunda 49 ayrı değerlendirme ile her kategori için kısa liste oluşturuldu. Finale kalan projeler, puan olarak birbirine çok yakın olarak sıralandılar.”

GECEDE 193 PROJE YARIŞTI

Geçen yıl 126 başvurunun yapıldığı ödüllere bu yıl daha yoğun bir ilgi vardı. Toplam 193 projenin yarıştığı gecede 15 ayrı ana kategoride 45 ödül ve özel kategorilerde de  3 ödül verildi.  Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği tarafından tanımlanan doğrudan pazarlama kanallarını yenilikçi bir bakış açısıyla, gerektiğinde risk de alarak deneyip en yaratıcı şekilde kullanan reklamverenleri teşvik etmek amacıyla verilen “En Cesur Müşteri” kategorisinde Turkcell ödüle layık görüldü.  “En Yaratıcı Doğrudan Pazarlama Uygulaması” ödülü ise bu sene özel olarak Reklam Yaratıcıları Derneği tarafından The Uniclub tarafından Unilever-Dove için yapılan “Dove Core ’09 Aktivasyon” projesine verildi. Yine özel kategoriler arasında yer alan “Küçük Bütçelerle Sihirli Sonuçlar” ödülü bu yıl verilemedi.

Son yıllarda marka iletişiminin vazgeçilmez fonksiyonlarından biri haline gelen doğrudan pazarlama kampanyalarıyla ilgili bilinirlik sağlamak, sektörünün gelişimine katkıda bulunmak ve uygulamaların kalitesini artırmak amacıyla düzenlenen “DPİD Doğrudan Pazarlama Ödülleri”nde jüri bu yıl yoğun ve titiz bir çalışma sonucunda başvuruları değerlendirdi.

Yılın yıldızı parlayan ajans ve müşterilerini belirleyen 18 kişilik jüri üyeleri arasında; DPİD, Reklamverenler Derneği, Reklamcılar Derneği, Reklam Yaratıcıları Derneği, İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği, IAB (Internet Advertising Bureau) üyeleri, ayrıca öğretim görevlileri ile Media Cat ve Marketing Türkiye dergilerinden yetkililer yer aldı.

İnternet üzerinden 17 Eylül’e kadar yapılan başvurularda, 1 Ocak 2008-31 Ağustos 2009 döneminde gerçekleşmiş doğrudan pazarlama kampanyaları değerlendirmeye alındı.

Kazanan Listesini Görmek İçin Linki Tıklayınız…

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.