Dostluğun sesi unutulmaz

Kedi maması markası Kal Kan'dan sevgiye dair bir reklam filmi.

16.10.2017 - 11:13 | Sencer Uçar

Dostluğun sesi unutulmaz

2016 yılında gerçekleştirilen bir anket çalışmasına göre Japonya’da ev kedilerinin ortalama ömrü 15 yıl. Japonya’daki kedi sahiplerinin yüzde 40’ı ise yedi yaş üzeri kedilerle birlikte yaşıyor. Japonya’da insan ömrünün ortalamanın üzerinde olduğu malum. Fakat öyle görünüyor ki Japonya’da kedilerin ömrü de uzuyor. Kedi maması markası Kal Kan (globalde bilinen adı ile Whiskas) da bu olumlu gelişmeyi ilgi çekici bir reklam kampanyası ile kutluyor.

Kampanyanın detaylarına geçmeden evvel, reklam filmine hayat veren ikilinin hayatlarına göz atmakta fayda var. Filmde hikâyesi işlenen Ku-chan, 10 yaşında bir kedi. Eski sahibi Ono-san, onu henüz avuç kadarken evlat edinmiş. Ne var ki sağlık sorunları Ono-san’ı sekiz yıl sonra Ku-chan’dan ayrılmaya zorlamış. İkilinin ayrılığının üzerinden iki yıl geçtikten sonra Ono-san’ın aklında çetrefilli bir soru belirivermiş: “Acaba Ku-chan hala sesimi hatırlıyor mudur?”

BBDO Japan ve Kal Kan da işbirliğine giderek Ono-san’ın ses kaydını alıyor ve mesafeleri aşarak eski dostunun sesini Ku-chan’a ulaştırıyor; ardından da ikiliyi tekrar bir araya getiriyor. Marka böylelikle sevginin zamansal ve uzamsal sınırlara meydan okuyuşunu da vurgulamış oluyor.

Kaynak: Ads of the World

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.