Doritos’tan 1 milyon dolar ödüllü reklam yarışması

"Doritos Crash the Super Bowl" yarışmasına bu sene Türkiye de katılıyor.

08.10.2014 - 16:42 | MediaCat

Doritos'tan 1 milyon dolar ödüllü reklam yarışması

ABD Ulusal Amerikan Futbolu Ligi NFL‘nin “Super Bowl” ismi verilen final karşılaşması, ülkenin en çok izlenen etkinliği olma özelliği taşıyor. Bu durum etkinliği aynı zamanda ABD’nin en pahalı mecrası haline getiriyor. Böylesine pahalı bir mecrada sıradan işlerle yer almak istemeyen markaların etkinliğe özel reklamlar üretmeleri, karşılaşma sırasında gösterilen reklamları da Super Bowl‘u ilginç kılan unsurlarından birisi haline dönüştürmüş durumda.

Super Bowl reklamları için her yıl amatör yapımcıları yarışmaya davet eden Doritos, “Crash the Super Bowl” ismini verdiği projeye bu yıl Türkiye’den yapılacak başvuruları da kabul edeceğini duyurdu.

Katılımcılar projede, hazırlayacakları reklam filmiyle milyonlarca izleyiciye ulaşma fırsatı için yarışacak. Kazanan iki reklam dünyanın dört bir yanındaki televizyonlarda yayınlanacak ve en fazla tüketicinin oyunu alan reklamın yaratıcısı hem 1 milyon dolar değerindeki büyük ödülü, hem de Universal Pictures stüdyolarında bir sene boyunca sözleşmeli olarak çalışma şansını kazanacak.

Doritos'tan 1 milyon dolar ödüllü reklam yarışması

Katılımcıların 9 Eylül-12 Kasım 2014 tarihleri arasında videolarını yükleyerek başvuracağı yarışmada finale kalacak 10 çalışma, ünlü Hollywood yıldızı Elizabeth Banks’in de dâhil olduğu, Doritos markasından yöneticiler ve profesyonel reklamcıların bulunduğu jüri üyeleri tarafından belirlenecek. Daha sonra son ikiye kalan finalistlerin filmleri internet üzerinden oylanacak ve yarışmanın galibi belirlenecek.

“Doritos Crash the Super Bowl” yarışmasının 10 finalisti, Super Bowl XLIX‘a katılmaları için Arizona’ya davet edilecek ve maçı kendilerine ayrılmış özel süitlerinden izlerken maç yayını sırasında kimin reklamının yayınlanacağını öğrenecek. Karşılaşma sırasında reklamı yayınlanmayan sekiz finalistin her biri 25.000 dolar para ödülü kazanacak. Super Bowl XLIX, 1 Şubat 2015 Pazar günü ABD’de NBC kanalında, diğer ülkelerde ise yerel yayın ağlarında yayınlanacak.

Yarışmada geçen yıl finale kalan işleri burada bulabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.