Doğuş Grubuna hisse devri tamamlandı

Doğuş Holding A.Ş., GE Capital Corporation’ın sahip olduğu, Doğuş-GE Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın yüzde 25.5 oranında hissesini satın aldı.

18.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Doğuş Holding A.Ş., GE Capital Corporation’ın sahip olduğu, Doğuş-GE Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın yüzde 25.5 oranında hissesini satın aldı.

Doğuş Holding A.Ş.’nin, GE Capital Corporation’a ait Doğuş-GE GYO’nun %25.5 hissesini almasına ilişkin hisse devri 3 Ocak 2011 itibariyle tamamlanmıştı. Doğuş-GE GYO’nun %25.5 hissesinin Doğuş Holding A.Ş.’ e devri, 28.000.000 ABD Doları üzerinden gerçekleştirildi.

1997 yılında kurulan şirket, ticari gayrimenkullere, alışveriş merkezlerine ve konut geliştirme projelerine yatırım yapıyor. Şirketin şu anda, İstanbul’da 2 ve Antalya’da 1 olmak üzere toplam 3 yatırımı bulunuyor. Resmi açılışı 9 Kasım 2006 tarihinde gerçekleşen Doğuş Power Center (“DPC”) ise şirketin portföyündeki mevcut varlıkların en büyüğünü oluşturuyor.

Pay devrini takiben GE Capital Corporation, Doğuş-GE GYO hisselerini Doğuş Holding A.Ş.’ye devrederek, ortaklıktan ayrılmıştı. Şirketin yönetimi ve kontrolü Doğuş Holding A.Ş.’ye geçmişti.

16 Mart 2011’de yapılan Genel Kurul Toplantısının ardından ise Doğuş-GE Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin ismi Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (DOĞUŞ GYO) olarak değiştirildi. Şirket, DOĞUŞ GYO ismiyle yeni ortaklık yapısını ünvanına da taşımış oldu.

Şirket, esas olarak gayrimenkul yatırımı faaliyet konusu çerçevesinde ve ana sözleşmesinde belirtilen konularda faaliyet göstermeye devam edecektir. Bu yeni ortaklık yapılanmasına göre yeni yönetim kurulu üyeleri Murat İnan, Hasan Hüsnü Güzelöz , Ekrem Nevzat Öztangut, Hayrullah Murat Aka, M. Bahadır Teker ve Mustafa Ahmet Ünaydın (bağımsız üye) olacak. Murat İnan, Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdür’lük görevini sürdürecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.