Doğan, ilk çeyrekten zararlı çıktı

DYH'den yapılan yazılı açıklamaya göre, şirketin ilk 3 ayda konsolide gelirleri, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10 artışla 602 milyon lira olarak gerçekleşti...

14.05.2010 - 00:00 | MediaCat

DYH’den yapılan yazılı açıklamaya göre, şirketin ilk 3 ayda konsolide gelirleri, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10 artışla 602 milyon lira olarak gerçekleşti.
        
Yurt içi reklam gelirleri yüzde 44, konsolide reklam gelirleri ise yüzde 30 yükselen şirketin faiz, amortisman ve vergi öncesi karı 2010 ilk çeyreğinde 52 milyon lira artış kaydederek 36 milyon lira zarardan 16 milyon lira kara ulaştı.
        
İlk çeyrekteki net zarar ise, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 70 düşüşle, 165 milyon liradan 50 milyon liraya indi.
        
DYH Yönetim Kurulu Üyesi ve Doğan Holding İcra Kurulu Üyesi Soner Gedik, konuya ilişkin değerlendirmesinde, şunları kaydetti: ”Türkiye reklam pazarında beklenenden güçlü bir toparlanma var. İlk çeyrekte Türkiye reklam pazarının büyümesi yüzde 36 oldu. Bunun sonucunda, DYH olarak 2010 yılının ilk çeyreğinde planların üzerinde bir başarı yakaladık.
Ayrıca, 2009 yılında alınan tasarruf tedbirlerini 2010 yılında korumaya özen gösteriyoruz. Gelirlerimiz artmasına rağmen maliyetlerimizi bir önceki seneye göre aynı seviyelerde tutmayı başardık. 2010 yılının devamında da bu performansımızı devam ettirmeyi bekliyoruz.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.