Discovery Networks Türkiye ofisini açtı

Uluslararası televizyon yayıncısı Discovery açtığı yerel ofis ve genişleyen kadrosuyla Türkiye pazarında büyüme konusundaki kararlılığını gösteriyor.

03.09.2012 - 00:00 | MediaCat

Dünyanın önde gelen medya kuruluşlarından Discovery Communications’ın bir birimi olan Discovery Networks CEEMEA (Orta ve Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) Türkiye’deki faaliyetlerini geliştirmeyi amaçlayan özel bir ekiple yerel ofisinin açılışını bugün gerçekleştirdi.

Bu hamle çerçevesinde Sissian Kasbaryan, Discovery Networks Türkiye Direktörü olarak atandı. Kasbaryan, Discovery Networks Yeni Gelişen Pazarlar Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Phillip Luff’a bağlı olarak çalışacak.

Kasbaryan, Türkiye’deki ticari faaliyetlerin yönetiminden sorumlu olacak ve bölgedeki reklam satışlarını ve marka ortaklıklarını artırmak üzere Discovery’nin Türkiye’deki reklam satış temsilcisi Sales House ile yakın çalışacak.

Kasbaryan, bu yılın geri kalan bölümünde, Discovery’nin Londra ve İstanbul ofislerinde dönüşümlü olarak çalışacak ve 2013 Ocak ayından itibaren tamamen Türkiye’de bulunacak.

Ayrıca Türkiye ekibine yeni atanan Berk Ertunç, Reklam Satış ve Sponsorluk Müdürü olarak Sissian Kasbaryan’a bağlı olarak görev alacak. Sekiz yıldan fazla satış tecrübesine sahip olan Ertunç, Discovery’ye katılmadan önce Fox International Reklam Satış Müdürü olarak görev yaptı.

Discovery Networks Gelişen Pazarlar Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Ülke Müdürü Phillip Luff, “Türkiye operasyonumuzun geliştirilmesi için kurduğumuz ekip konusunda heyecanlıyız. Discovery Channel programları Türkiye genelinde gerçekten büyük ilgi gördü ve dinamik Türkiye pazarında bundan sonrasında müşterilerimiz ve izleyicilerimizle daha yakın çalışma imkânına kavuşmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Digiturk, Teledünya ve D-Smart üzerinden yayın

Gelişen Pazarlar Dağıtım Direktörü Dilek Doyran, Phillip Luff’a bağlı olarak, gelişen pazarlar için genel dağıtım stratejisinin geliştirilmesi ve uygulanması, ağ geliştirme ve Türkiye, Akdeniz, Ortadoğu ve Afrika Bölgeleri genelinde önemli iş ortaklarının yönetiminden sorumlu olmaya devam edecek.

Luff, şöyle devam etti: "İstanbul ofisimizin açılması ve yeni kurulan ekibimiz Türk iş dünyasına daha da yakınlaşmamızı sağlayacak. Attığımız sağlam temeller üzerinde yükselerek, kurduğumuz iş birliklerini daha da ilerletmek istiyoruz çünkü ücretli televizyon pazarı gelişmeye devam ediyor."

Yüksek kaliteli gerçeğe dayalı içerik üretimiyle insanların meraklarını gidermeyi amaçlayan Discovery Channel, dünyanın en kaliteli kanallarından Animal Planet ve Discovery Science ile birlikte Digiturk ve Teledünya’nın yanı sıra D-Smart üzerinden yayın yapıyor. Ayrıca grubun kanallarından Discovery World ve ID: Investigation Discovery, D-Smart ve Teledünya üzerinden; Discovery HD Showcase ve Animal Planet HD ise sadece D-Smart üzerinden yayınlanıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.