discovery+ artık BluTV’de

BluTV ve Discovery, discovery+’ın BluTV’de yayına başladığını duyurdu.

05.05.2021 - 17:18 | MediaCat

discovery+ artık BluTV’de

Discovery’nin global online video hizmeti discovery+, bugün itibarıyla BluTV’de yayına başladı. BluTV içinde ayrılan özel discovery+ alanında Discovery Channel, TLC, DMAX, ID ve Discovery Science gibi Discovery’nin global markalarından discovery+ içeriklerinin yanı sıra Eurosport 1 ve 2’nin canlı premium spor yayınları da yer alacak.

Bugün lansmanın gerçekleştiği basın toplantısında BluTV Kurucusu ve CEO’su Aydın Doğan Yalçındağ ile Discovery CEEMEA Bölge Müdürü ve Grup Başkan Yardımcısı Jamie Cooke yer aldı.

BluTV Kurucusu ve CEO’su Aydın Doğan Yalçındağ

Aydın Doğan Yalçındağ, işbirliğinin bu yeni adımını, “Dünyanın önde gelen medya ve eğlence şirketlerinden biri olan yeni stratejik ortağımız Discovery ile işbirliğimizden dolayı heyecan duyuyoruz. BluTV, orijinal içerik üretimini özenle seçilmiş yerli ve yabancı içerik portföyü ile birleştirmeye odaklanarak Türk SVOD pazarının büyümesine öncülük etmiştir. Vizyon ve stratejimizi paylaşan BluTV’yi büyüme yolunda bir sonraki aşamaya taşıyacak yeni bir ortağa sahip olduğumuz için mutluyuz” sözleriyle değerlendirdi.

Yeni ortaklığın, BluTV’nin yerel ve bölgesel gücünü göstermenin yanı sıra Türkiye’de üretilen içeriğin değerinin de bir kez daha altını çizdiğini belirten Yalçındağ, “Bu ortaklıkla BluTV orijinal prodüksiyonları ve dolayısıyla Türkçe içerikler dünya çapında geniş bir izleyici kitlesine sunulacak. BluTV olarak uzun süredir Türkiye dışında daha geniş bir kitleye ulaşmaya kararlıydık. BluTV için küresel olarak daha güçlü bir gelecek inşa ederken, Discovery’ye bölgesel olarak heyecan verici yeni iş perspektifleri ve fırsatları sunacağız” şeklinde konuştu.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

BluTV (@blutv)’in paylaştığı bir gönderi

Discovery Grup Kıdemli Başkan Yardımcısı ve CEEMEA Bölge Müdürü Jamie Cooke

Jamie Cooke ise, “discovery+’ı Ocak ayında dünyanın çeşitli yerlerinde piyasaya sürmeye başladık ve bugüne kadar 40’tan fazla ülkede lansmanımızı gerçekleştirdik. 84 milyon nüfusuyla Türkiye’nin de artık bu gruba katılması bizler için çok heyecan verici. Bu bizim için büyük bir büyüme potansiyeli anlamına geliyor. Discovery olarak içeriklerimizi takipçilerimizle buluşturmak için her zaman yeni yollar arıyoruz. BluTV ile ortaklığımız, Discovery’nin varolan başarısının üzerine ekleyerek sunduğumuz hizmeti nasıl geliştirdiğimizin en iyi örneğidir” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.