Dikkat! Yayındasınız

Oliver Stone'un son filmi Snowden'a konusuna yakışır açıkhava kampanyası.

20.09.2016 - 11:27 | Arzu Nilay Kocasu

Dikkat! Yayındasınız

ABD Ulusal Güvenlik Ajansı NSA’in istihbarat bilgilerini medyaya sızdıran ve halihazırda kimilerine göre bir hain ancak pek çoklarına göre bir kahraman olarak yaşamını Rusya’da sürdüren eski NSA çalışanı Edward Snowden’ın hikâyesi 16 Eylül itibarıyla Oliver Stone’un son filmi Snowden’da bir kere daha anlatılıyor.

Bu yıl 8 – 18 Eylül 2016 tarihinde 42’ncisi düzenlenen Uluslararası Toronto Film Festivali’nde ilk kez izleyicilerle buluşan film için hazırlanan açıkhava kampanyasıysa, insanların -zaten birer parçası oldukları- gözetleme toplumunun farkına varmalarını sağlamak amacıyla donatılmış bir billboard. Toronto, Dundas Meydanı’ndaki yayaları gözetleyerek onların sokaktaki görüntülerini yayınlayan bir billboard ile mesajını kitlelere ulaştıran ve insanları daha fazlasını görmeleri için sinema salonlarına çağıran Snowden için DentsuBos ve Elevation Pictures işbirliğiyle hazırlanan kampanyada DentsuBos’a Cieslok Media yardım ediyor.

Halkın kampanyaya verdiği tepkiyi şöyle anlatıyor DentsuBos kreatif direktörü Jon Frier: “İnsanların tepkilerini görmek son derece ilginç bir deneyimdi. Bazıları haklarının ihlal edildiğini hissetti, bazıları dehşete kapıldı, bazılarıysa bunun başlarına gelen en tüyler ürpertici olay olduğunu söyledi. Komiktir ki neredeyse hepsi kendilerini gözetleyen başka kameralar olup olmadığını görmek için etraflarına bakındılar. Sadece bu hareket bile bize pek çok şey anlatıyor.”

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.