Dijital reklamlar ihya etti

New York Times'ın dijital reklamcılık gelirleri ikinci çeyrekte yüzde 21 oranında büyüdü...

23.07.2010 - 00:00 | MediaCat

Web portalı About.com’un yanı sıra Boston Globe’u da yöneten yayıncılık devinin verilerine göre, şirketin dijital reklamcılık gelirleri ikinci çeyrekte yüzde 21 oranında büyüdü.

Şirketin internet payının, geçen yıla göre toplam yüzde 4 puanlık büyüme göstermesiyle, şirketin reklam gelirleri 314,9 milyon dolara (244,9 milyon Euro, 206 milyon Pound) ulaştı. Ancak, buna karşılık şirketin basılı medya reklamcılık satışları yüzde 6 düşerek, 2005 yılından bu yana en düşük seviyeyi gördü.

NYT’nin CEO’su Janet Robinson, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “rakamların, şirketin giderek çoklu platforma geçişinin olumlu etkilerini açıkça gösterdiğini belirtti. Dahası, NYT’nin ikinci çeyrekteki gelirleri yüzde 1.2 oranında sıçrama yaparak, 589 milyon dolara yükseldi. Robinson, artan rekabet ortamına ve değişken ekonomik koşullara rağmen, marka vaatlerinin gazetecilik kalitesini yükseltmeyi taahhüt ettiğini belirten, NYT’nin medyanın baskın gücü olmasını, sağlayacaklarını da ifade etti

Amerika Gazete Derneği’ne göre, bu yılın ilk yarısında, gazetelerin reklam satışları yüzde 11 oranında düşerek, 5.3 milyar dolara gerilemiş durumda. Yine derneğe göre, online gazetelerin reklam gelirlerinden aldığı pay ise yılın ilk çeyreğinde yüzde 4,9 oranında sıçrama göstererek, 730,4 milyon dolara yükseldi.

medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.