Dijital reklamcılıkta Programattik dönemi

Türk Telekom yeni platformunu hizmete sundu.

11.05.2016 - 11:40 | MediaCat

Dijital reklamcılıkta Programattik dönemi

IAB Türkiye’nin 2015 yılı verilerine göre Türkiye’de programatik reklam pazarı yaklaşık 80 milyon TL’lik bir pay işgal ediyor. Pazarın ülke sınırlarındaki tesirinin bu denli yükselen bir ivmeye ulaşmasıysa reklamverenler için yeni ihtiyaçları beraberinde getiriyor.

Sektörün ihtiyaçlarına cevap vermek ve müşteri odaklı geliştirmelerin daha hızlı hayata geçirilmesini sağlamak amacıyla Türk Telekom, programatik reklamcılık olarak bilinen dijital reklam alanlarını otomatik olarak satın alıp yönetmeyi sağlayan Programattik adlı yeni ürününü dijital reklam pazarının hizmetine sundu.

Programattik’in dijital reklamcılıkta pek çok avantajı beraberinde getirdiğine değinen Türk Telekom İş Planlama Genel Müdür Yardımcısı Fırat Yaman Er yeni platformla ilgili şunları söyledi:

Dijital reklamcılıkta Programattik dönemiProgramattik ile Türkiye’de programatik reklamcılığın bilinirliğinin artmasını ve daha çok marka ve ajansın reklamlarını bu yöntemi kullanarak yayınlamasını amaçlıyoruz. Bu yenilikçi ürün, pazarın büyümesini hızlandıracak, markalara reklamlarını doğru kitlelerle buluşturma imkânı sunacak ve reklam yatırımlarının geri dönüşünü şeffaf bir şekilde takip edebilme olanağı sağlayacak. Programattik’in Türkiye’de dijital reklamcılığa yeni bir soluk getireceğine inanıyoruz.

Programattik’i benzerlerinden ayıran en önemli özelliklerinin üstün teknoloji avantajı, yapay zeka algoritması, sahteciliği önleyen sistemi ve önde gelen yayıncılarla oluşturmaya başladığı data ağı olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca müşterilerimize onlarla birebir ilgilenebilecek bir operasyon ekibiyle hizmet veriyor ve onlara kampanya ve marka güvenliğinin yanı sıra etkin kriz yönetimi de sunuyoruz. Türk Telekom’un teknolojik altyapısından ve bilgi birikiminden faydalanarak veriyle beslenen bir platform olarak kurguladığımız Programattik, öğrenme yetisini sürekli geliştiriyor. Tüm bunlar platformumuzu çok daha değerli ve benzersiz kılıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.