Dijital bir ürün fabrikası hayali

SabancıDx son dönem ve gelecek yatırım planlarını basınla paylaştı.

14.12.2022 - 10:12 | MediaCat

Dijital bir ürün fabrikası hayali

SabancıDx dün düzenlediği basın toplantısıyla, global bir teknoloji şirketi olma hedefinin altını dolduran hedef ve çalışmalarını paylaştı. Toplantıda söz alan SabancıDx Genel Müdürü Doğuş Kuran, şirketin yenilenen yapısını, odaklandıkları dört ana alan üzerinden anlattı: siber güvenlik, dijital pazarlama teknolojileri ve servisleri, bulut ve teknoloji hizmetleri ve dijital dönüşüm ürünleri.

Müşteri sayısını ikiye çıkardıklarını ve beş ülkede ofisi ve 60 ülkede ayak izi olan bir global teknoloji şirketine dönüştüklerini söyleyen Kuran, son dönem yatırımları hakkında bilgiler paylaştı. Google’ın Türkiye’deki ilk Premier Partneri dijital pazarlama şirketi SEM’i bünyelerine kattıklarını ifade eden Kuran, “Analitik, dijital pazarlama ve pazarlama teknoloji hizmetlerini artık tek çatı altında toplayacağız” dedi.

Kritik altyapı ağlarının güvenliğini sağlayan “Operasyonel Teknolojiler” (OT) güvenlik pazarının en hızlı büyüyen alan olduğunu belirterek bu kategoriye yatırım yaptıklarını söyleyen Kuran, bu kapsamda Radiflow şirketini bünyelerine kattıklarını belirtti.

Kuran, hiper ölçekli bulut şirketleri ile Türkiye pazarına giriş yaptıklarında işbirliği yapabileceklerini belirtirken, aynı kampüs içinde beraber çalıştıkları ve Sabancı Ventures yatırımı alan Bulutistan ile 2023 yılının başında birçok yeni haberleri olacağını da müjdeledi. “Dijital bir ürün fabrikasına dönüşüm” hedefinden de bahseden Kuran, “yeni nesil dijital ürünlerle global ölçekte müşteri portföyü oluşturmak ve stratejik işbirlikleri ile güçlü bir ekosistem yönetmek” amacını önceliklendirdiklerini belirtti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.