Digital Age Summit’12 Pelin Özkan’ın konuşmasıyla başladı

Zirveye katılan konuşmacılar sunumlarını örneklendirmelerle somutlaştırdı.

18.10.2012 - 11:18 | MediaCat

Digital Age Summit 2012, moderatör Howard Goldkrand’in açılış konuşmasıyla başladı. Konuşmacıların sırayla kürsüye davet edileceği zirvede Goldkrand, yapılan sunumların örneklendirmelerle somutlaştırılacağını belirtti.

Zirvenin ilk konuşmacısı MediaCat ve Digital Age dergileri genel yayın yönetmeni Pelin Özkan’dı.

Sunumuna internet, mobil internet ve internet kullanıcılarının alışkanlıklarına dair birtakım verilerle başlayan Özkan Türkiye’nin internet kullanımında henüz yolunda başında olduğunu söyledi.

Mobil telefonlardan internete erişim oranının en yüksek olduğu yerin Birleşik Krallık olduğunu belirten Özkan Türkiye’de cep telefonu kullanımının yüzde 80’den fazla olduğunu, ancak mobil telefondan internete erişimin yüzde 15’te kaldığını ifade etti.

İnternet kullanıcıları ne yapıyorlar?

İnternet kullanıcılarının içeriğin oluşmasına katkıda bulunanlar ve tüketenler olarak ikiye ayrılabileceğini söyleyen Özkan, bilgiye ihtiyaç duyduğunda ilk olarak internete başvuran yüzde 38’lik kesimin 18-34 yaş grubuna ait olduğunu belirtti.

TGI araştırmasına göre, internette içeriğe en çok katkıda bulunan ülkeler ise Arjantin, Meksika ve Almanya.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.