Digital Age Summit için hazır mısınız?

3-4 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek etkinliğin satır başlarına birlikte göz atalım.

30.03.2017 - 11:20 | Haluk Kasarcı

Digital Age Summit için hazır mısınız?

İlk kez 2007 yılında gerçekleştirilen ve o tarihten bu yana dijital dünyaya dair en güncel gelişmelerin alanlarında en yetkin ulusal ve uluslararası konuşmacılar aracılığıyla gündeme taşındığı Digital Age Summit, bu yıl da katılımcıları iki güne yayılan dopdolu programıyla ağırlamaya hazırlanıyor.

Şimdiye dek 263 konuşmacının yer aldığı ve 22 bini aşkın katılımcının takip ettiği etkinliğin bu yılki adresi, geçen yıl olduğu gibi Four Seasons Bosphorus İstanbul olacak. Etkinlik bu yıl da, artık alışıldığı üzere, internet ekipler amiri Serdar Kuzuloğlu’nun eşsiz moderasyonuyla yürütülecek.

2016’da 10’uncu kez gerçekleşmesinden hareketle bir sonraki 10 yıla ışık tutan Next 10 teması etrafında hayata geçirilen Digital Age Summit’te 3-4 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek bu yılki buluşmada Digital Humanization başlığı altında teknolojinin giderek insanileşmesi masaya yatırılacak.

Dünden bugüne Digital Age Summit

Digital Age Summit için hazır mısınız?

İnsan & makine aşkında son perde

Digital Age Summit’in bu yılki temasını iki farklı açıdan okumak mümkün. Bir yanda gündelik hayatlarımızı mümkün olan her açıdan daha “kolaylaştırmaya” adanmış teknolojik gelişmelerin sayıca artması (üstelik bu nicel artışa niteliksel bir boyut da eklemek mümkün) söz konusu. Henüz yaşanmamış bir kazayı tahmin edip saliselik kararlar alabilen otomobillerden önümüzdeki yarım saat içinde ofisi terk etmeniz durumunda yanınızda şemsiye bulundurmanın faydalı olacağını salık veren kişisel asistanlara uzanan geniş bir skalada, teknolojinin farklı cihaz ve yazılımlar aracılığıyla hayatlarımıza kattığı değer ortada. Amazon, Apple, Google ve Microsoft’un, asistanları Alexa, Siri, Google Assistant ve Cortana aracılığıyla yapay zeka konusunda içinde bulundukları kıyasıya rekabet, önümüzdeki günlerde teknolojik çözümleriyle insanlara en çok (belki de en anlamlı şekilde) dokunanın öne geçeceği bir düzleme doğru süratle ilerliyor.

Madalyonun diğer yüzünde ise insana yakınsayan teknoloji var. Yaratıcısı insanoğluna fayda sağlamak bir yana; montaj hattında dişlileri sıkmakla başladığı yolculukta geldiği son noktada giderek görüntüsüyle de ona benzeyen, insanileşen teknoloji.

Digital Age Summit 2017’de yapay zekadan robotlara oradan otonom araçlara uzanan bir skalada, teknolojinin insan hayatında yarattığı sayısız değişikliğe odaklanmanın yanında, yaşanan tüm bu gelişmelerin oluşturduğu zamanın ruhunu da katılımcılarla paylaşmak üzere birbirinden kıymetli konuşmacılar sahnede olacak.

Black Friday fırsatı

Digital Age Summit için hazır mısınız?Dijitalle herhangi bir temas noktası olan her konuda dünyadan ve Türkiye’den özgün içeriklerle etkileşim ortamı sunarak, dijitali etkin olarak kullanan sektörlerin birbiriyle iletişim kurması, desteklenmesi ve büyümesi için 11 yıldır aralıksız olarak gerçekleştirilen Digital Age Summit’te yer alarak gelecekten haberdar olmak isteyenler için güzel bir haber: Etkinlik 31 Mart Cuma gününe özel, yalnızca bir günlüğüne, yüzde 50 indirimli fiyatlarla konuklarını ağırlayacak.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için Duygu Güleç (duygugulec@kapital.com.tr) ve Savaş Savaş Seçkinler (savasseckinler@kapital.com.tr) ile iletişim kurabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.