MediaCat

DHL’den rakiplerine eşek şakası

Marka muzır kampanyasıyla rakiplerine kendi reklamını yaptırıyor.

DHL’den rakiplerine eşek şakası

Dünyanın hemen her yerinde rakiplerinden daha üstün lojistik yeteneklere ve daha fazla çalışana sahip olduğunu iddia eden DHL, bu iddiasını tüketicilere duyurmak için milyonlarca dolarlık reklam bütçesi oluşturmak yerine oldukça sinsi bir yöntem izlemeyi tercih etmiş.

Muzır bir fikirden yola çıkan marka, termal boya ile kaplanmış büyük kargo kutuları hazırlamış. -4 °C’ye kadar soğutulduğunda tamamen siyah renge bürünen bu kutuları da TNT ve UPS gibi rakipleri aracılığı ile bulunması zor adreslere postalamış.

Rakip firmanın teslim aldığı sırada siyah olan kutular araç içinde yükselen sıcaklık seviyesiyle birlikte gerçek renklerini geri kazandığında DHL’in kurnaz mesajı ortaya çıkmış: ‘DHL daha hızlıdır’. Paketi adresine teslim etmeye çalışan rakip firma çalışanlarının zorlu koşullarla mücadele ederken düştükleri komik durumlarla birleşen mesaj, kampanyanın etkisini artıran en önemli detay olmuş.

Kaynak: Design Taxi

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.