Dev Fenerbahçe forması Guiness’e adını yazdırdı

Avea'nın, ana sponsoru olduğu Fenerbahçe Futbol Takımı için ürettiği dev forma "dünyanın en büyük forması"...

06.04.2009 - 14:28 | MediaCat

Avea’nın, ana sponsoru olduğu Fenerbahçe Futbol Takımı için ürettiği dev forma “dünyanın en büyük forması” olarak Guiness Rekorlar Kitabı’na girdi.

Türk sporuna ve sporcusuna destek veren Avea, 2013 yılına kadar ana sponsoru olduğu Fenerbahçe Spor Kulübü Futbol Takımı için tasarlatıp, ürettiği dev forma ile Guiness Rekorlar Kitabı’na girdi.

5 Nisan 2009’da Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nda oynanan Fenerbahçe-Eskişehirspor maçı öncesinde açılan ve 71,35 metre yüksekliğinde, 79,15 metre uzunluğunda ve 5650 metrekare alana sahip forma, Guiness Hakemi Paul Kenny tarafından “dünyanın en büyük forması” olarak tescillendi.

Göğsünde ana sponsor Avea, kolunda ise Türk Telekom logolu Fenerbahçe’nin dev forması, 2007 yılında İtalyan spor giyim markası Errea’nın Konami ve Digital Bros için ürettiği 68,5 metre genişiğinde, 71 metre yüksekliğindeki formasını geride bırakarak rekor kırdı.

Fenerbahçe formasının ölçülerine ve görselliğine bağlı kalınarak büyütülen 1 ton 50 kilo ağırlığındaki forma, 25 kişilik bir ekip tarafından 10 gün süren yoğun bir çalışma sonucunda üretildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.