MediaCat

Depresyonla savaşan yolculuk paylaşımı

Sürücü koltuğunda psikologları ağırlayan yolculuk paylaşımı uygulaması Heetch’in hedefi, gençlerin mental sorunları hakkında konuşmalarının önündeki engelleri kaldırmak.

Toplumda depresyonun zayıflar için olduğu düşüncesinin yaygın olduğu Fransa’da mental sağlık çok dillendirilen bir konu değil. Öte yandan her beş gençten biri depresif bozukluklardan mustarip ve sessizliği bozmaya yönelik girişimler artsa bile popüler kültür klişeleri sürdürmeye ve gençlerin ses çıkarmasını önlemeye devam ediyor.

Müşterilerinin yüzde 70’ini 30 yaş altının oluşturduğu yolculuk paylaşımı uygulaması Heetch ise ajansı BETC Paris ve mental sağlık alanında faaliyet gösteren Falret Vakfı işbirliğiyle, gençlerin mental sağlık konusunda daha açık olabilmeleri adına İlk Konuşma adlı bir inisiyatif hayata geçirdi. Uygulamayı kullanan gençlerin sorunları hakkında konuşma arzusu eğiliminden hareketle başlatılan inisiyatif kapsamında psikolog ve mental sağlık elçileri direksiyona geçiyor.

Falret Vakfı uzmanları 28-31 Mart tarihleri arasında Heetch araçlarına binerek gençlere eşlik edecek ve gençlerin profesyonellerle ilk irtibatları kurulmuş olacak.

Sosyal medyada gençlerin sürücülerine güvendiklerine dair ifadelerini gördüklerini, kullanıcıların çoğunun 30 yaş altında olmasından da hareketle işi bir adım ileri götürmek istediklerini söyleyen Heetch CMO’su Renaud Berthe, “Gençler terapistlere gitmiyorsa, o halde terapistleri onlara getireceğiz” diyor.

Falret Vakfı CEO’su Sandrine Broutin ise damgalamayı ortadan kaldırmak, erken teşhisi teşvik etmek ve gençlere rehberlik etmek istediklerini ifade ediyor.

BETC Paris Kreatif Direktörü Olivier Aumard da “Pandemi ve peşi sıra gelen sokağa çıkma yasaklarından bu yana gençlerin mental sağlığı medyada konuşulur olduysa da somut çözümler sunmak zor. İlk Konuşma ile Heetch, psikologların katılımının ötesinde, sürücülere aktif dinleme eğitimi sağlayarak uzun ömürlü ve faydalı bir hizmeti hayata geçiriyor” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.